Під новий міст у Кременчуці викуплять земельні ділянки, а проект коштуватиме 280 млн

Як повідомляв Кременчук оперативний, 8 лютого в Києві було підписано договір на будівництво нового мосту в Кременчуці. Турецький підрядник DOĞUŞ İNŞAAT VE TİCARET A.Ş. реалізовуватиме проєкт за системою design-build: він і проєктуватиме конструкцію, і будуватиме її.

Наразі стали відоми деякі подробиці проекту.

За умовами договору, спочатку підрядник має розробити проект будівництва, а вже потім починати роботи. Окрім вигляду мосту, напрямку та інтенсивності руху, з’їздів та технічних підрахунків, підрядник має також визначити смугу відводу під автомобільну дорогу, з’ясувати, які земельні ділянки треба викупити, які будівлі треба знести і переселити з них мешканців, а також визначити, які інженерні комунікації треба перевлаштувати й у яких місцях. В «Укравтодорі» зазначили, що викуп ділянок і відселення оплачуватиметься з державного бюджету.

Попри такий обсяг завдань, прес-служба «Укравтодору» анонсує початок будівництва вже у березні 2021 року. Цікаво буде дізнатися, яким чином планують відселити людей, викупити землю, розробити проектно-кошторисну документацію та узгодити її в усіх державних інстанціях усього за 2 місяці. До речі, на саму розробку двох стадій проекту у договорі заклали 280,7 млн грн, тобто 2,5% від усієї суми.

Кошторис проекту нового мосту

Судячи з моделі будівництва, яку опублікував «Догуш», будувати почнуть з лівого берега і паралельно зводитимуть фундамент і опори у річці Дніпро. Коли перша розв’язка буде готова, почнуть зводити другу на правому березі й одночасно — прилаштовувати ванти з ділянками мосту.

Міст, разом із розв’язками, становитиме першу чергу будівництва. У майбутньому його планують з’єднати з північним обходом Кременчука, якого поки не існує. Це буде друга черга цього будівництва. В районі Ялинців дорогу хочуть від’єднати від траси Н-08, а в районі Щербаків — з’єднати з дорогою М-22. Якщо цей проект реалізують, довжина обходу складе 30 км, він матиме 4 розв’язки і коштуватиме ще близько 9,2 млрд грн.

За матеріалами сайту “Полтавщина”

Також на цю тему:

Чим відома компанія, яка будуватиме новий міст у Кременчуці

Що відомо про те, яким буде новий міст через Дніпро у Кременчуці