У 2021 році КрАЗ провалив замовлення Міноборони

У 2021 році КрАЗ провалив замовлення Міністерства оборони України для Збройних Сил України. Про це в програмі Security talks розказав Глава парламентського комітету з питань нацбезпеки та оборони Олександр Завітневич.

Ситуація з проваленням державного оборонного замовлення повторювалась вже декілька років до цього.

Один з таких контрактів провалили у 2018 році в рамках Державного оборонного замовлення, проте для збереження потенціалу підприємства ПрАТ «АвтоКрАЗ» отримав нове замовлення від Міністерства оборони.

«… Це ж не цей же рік проблема, вона також має хвіст з минулих років, і Міністерство оборони розуміючи стратегічність цього підприємства для Міністерства оборони, всі це розуміють, що нам потрібно підприємство-виробник вантажних автомобілів, наш український, тому як кажуть пішли на зустріч…» – сказав Олександр Завітневич.

На жаль ситуація з виконанням для Збройних Сил України не поліпшилась і цього разу.

«Міністерство оборони не озираючись на минулі погані результати КрАЗу, … давало ці замовлення, але на жаль і в цьому році пан Черняк [керівник ПрАТ «АвтоКрАЗ»] нас знову підвів», – констатував Глава парламентського комітету з питань нацбезпеки та оборони.

У цьому ж сюжеті взяли коментар щодо ситуації на вітчизняному автомобілебудівному заводі у колишнього очільника Міністерства стратегічних галузей промисловості Олега Уруського, він згадав травневий візит на підприємство разом з тодішнім Міністром оборони Андрієм Тараном:

«Коли міністр оборони в розмові з керівництвом АвтоКрАЗу, в присутності по відеоконференції власника, запитував “у вас же з нами контракт, ви маєте нам поставити певну кількість”, здається 36 машин до кінця червня і 12 ще в серпні місяці».

Проте станом на вересень 2021 року замовлення не було виконано:

«От коли ми на початку вересня розмовляли з Андрієм Васильвичем [Міністром оборони] запитую “так обіцянка була виконана КрАЗом? “На привеликий жаль, ні”», – констатував ситуацію з ПрАТ «АвтоКрАЗ» Олег Уруський.

Кременчук оперативний раніше писав, що КрАЗ провалив велике замовлення для Болгарії.

У ТЕМУ:

КрАЗ терміново продав військовим за 15 мільйонів два бронеавтомобілі

КрАЗ хочет собирать грузовики во Вьетнаме

КрАЗ не в состоянии выполнить американский контракт

Читайте також