Компанії, пов’язані з російським кримінальним авторитетом, знову намагаються отримати контроль над Полтавським ГЗК

Група компаній VS Energy, яка належить відомому російському бізнесмену та кримінальному авторитету Михайлу Воєводіну, знову намагається через суди отримати контроль над акціями Полтавського ГЗК.

Новий склад суддів Північного апеляційного господарського суду у справі про визнання нечинними договорів купівлі-продажу акцій Полтавського гірничо-збагачувального комбінату(ПГЗК), що входить до групи Ferrexpo, і проведення подальших додаткових емісій акцій, призначив засідання на 11 січня наступного року.

Згідно з матеріалами Північного апеляційного господарського суду, де наразі розглядається апеляційна скарга компаній Trimcroft Services Limited, Emsworth Assets Limited, Calefort Developments Limited і Gilson Investments Limited на рішення Господарського суду Києва від 27 травня поточного року, що відмовив їм у визнанні нечинними договорів купівлі-продажу акцій і проведенні низки додаткових емісій акцій, новий склад суддів повторно визначений автоматизованою системою відповідно до положень статті 32 Господарські процесуальні кодекси України.

Згідно з випискою з протоколу повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 26 листопада 2021 р., справу передано для розгляду колегії суддів у складі головуючого судді Євгенія Пономаренка й суддів Людмили Кропивної та Марини Борсук.

Суд своїм рішенням від 1 грудня 2021 року прийняв апеляційні скарги компаній у своє провадження, призначивши засідання на 11 січня 2022 р.

Як повідомлялося, склад суддів Північного апеляційного господарського суду у справі про визнання нечинними договорів купівлі-продажу акцій ПГЗК удруге повністю змінився після клопотання колишніх акціонерів про їх заміну.

Наразі в Північному апеляційному господарському суді розглядається апеляційна скарга компаній Trimcroft Services Limited, Emsworth Assets Limited, Calefort Developments Limited і Gilson Investments Limited на рішення Господарського суду Києва від 27 травня поточного року, що відмовив їм у визнанні нечинними договорів купівлі-продажу акцій і проведенні низки додаткових емісій акцій.

24 листопада 2021 року від компанії Calefort Developments Limited надійшла заява про відвід трьох суддів Північного апеляційного господарського суду від розгляду цієї справи. За рішенням Північного апеляційного господарського суду від 25 листопада 2021 року компанії Calefort Developments Limited відмовлено про відвід суддів. Водночас цього самого дня – 25 листопада – троє суддів заявили про самовідвід у цій справі “з метою усунення найменших сумнівів у неупередженості суду та законності складу суду, забезпечення процесуальних термінів розгляду справи”. На засіданні суду 25 листопада заяви трьох суддів про самовідвід було задоволено.

Як повідомлялося, чотири компанії – колишні акціонери ПГЗК, що входить до групи Ferrexpo, знову звернулися до суду з позовами про визнання нечинними договорів купівлі-продажу акцій підприємства і проведення наступних додаткових емісій акцій. Згідно зі звітом Ferrexpo, Господарський суд Києва 23 листопада 2020 року відкрив судове провадження у цій справі.

Господарський суд Києва 27 травня 2021 року відмовив у позовах чотирьом компаніям – Trimcroft Services Limited, Emsworth Assets Limited, Calefort Developments Limited та Gilson Investments Limited – колишнім акціонерам ПГЗК про визнання нечинними договорів купівлі-продажу акцій підприємства і проведення наступних додаткових емісій акцій. Ці компанії оскаржили в Північному апеляційному господарському суді рішення Госпсуду Києва від 27 травня поточного року.

При цьому компанія Trimcroft Services Limited заявила про підозру трьох суддів Північного апеляційного господарського суду в заангажованості на користь Ferrexpo та подала 4 серпня поточного року клопотання про їх відвід. У своїй ухвалі суд 5 серпня задовольнив заяву Trimcroft Services Limited про відвід колегії в частині п. 5 ч. 1 ст. 35 Господарського процесуального кодексу України (є інші обставини, що викликають сумнів у неупередженості або об’єктивності судді – ІФ).

Матеріали справи за позовами чотирьох компаній на рішення Госпсуду Києва від 27 травня 2021 року було передано для визначення складу судової колегії автоматизованою системою відповідно до положень ст. 32 Господарського процесуального кодексу України. Новий склад суддів було призначено на підставі протоколів автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 6 серпня 2021 року, який на засіданні 10 серпня прийняв у провадження апеляційні скарги.

Кременчук оперативний повідомляв, що вказану групу компаній пов’язують з російським олігархом та кримінальним авторитетом Воєводіним.

Михайла Воєводіна називають лідером т.зв. “Лужківського угруповання”, за повідомленнями ЗМІ, він має статус злодія в законі. У 2019 році Путін вручив орден Дружби Воєводіну “за значний внесок у зміцнення позицій Росії у міжнародному просторі”. 2020 року проти Воєводіна в Росії порушили кримінальну справу.