Гендиректору АТ “АвтоКрАЗ” оголошено підозру

За процесуального керівництва Полтавської обласної прокуратури керівнику приватного акціонерного товариства «АвтоКрАЗ» повідомлено про підозру у безпідставній невиплаті заробітної плати, тобто за ч. 2 ст. 175 КК України.

Про це 3 листопада 2021 року на пресконференції, що відбулася у приміщенні Кременчуцької окружної прокуратури, повідомив керівник Полтавської обласної прокуратури Антон Столітній.  Хоч прізвище керівника підприємства не називається, але очевидно мова йде про Романа Черняка.  

За словами прокурора, досудове розслідування у кримінальному провадженні у лютому 2020 року розпочато Кременчуцьким відділом поліції, у грудні того ж року подальше розслідування доручено слідчому управлінню Головного управління Національної поліції в Полтавській області.  

Під час досудового розслідування проведено значний обсяг слідчих дій (матеріали кримінального провадження налічують 46 томів). Зокрема, допитано більше 300 осіб, проведено понад 90 тимчасових доступів до речей і документів, 2 обшуки на підприємстві. Проведено 18 судово-економічних експертиз.  

Загальна кількість працівників підприємства становить 1427 осіб, з яких  313 визнано потерпілими.  

За послідовної позиції прокурорів та слідчих під час розслідування підприємством добровільно погашено заборгованість із заробітної плати на суму понад 36 млн грн і наразі вказаним потерпілим залишається невиплаченими 6,9 млн грн.  

Загалом,  забезпечено зменшення загального боргу із заробітної плати усім працівникам ПрАТ «АвтоКрАЗ» майже вдвічі, оскільки станом на 01.07.2021 сума заборгованості становила 74 млн грн, а на 01.10.202138 млн грн.   Наразі слідство знаходиться на завершальному етапі.