Застрелили мешканця Кременчука, готувалися вбити депутата: судитимуть банду з семи чоловік

За процесуального керівництва Полтавської обласної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно семи учасників озброєної банди на чолі з кримінальним авторитетом. До складу банди входили син організатора та його знайомі.

Чоловікам інкримінують умисне вбивство, замах, готування умисного вбивства, вимагання чужого майна, бандитизм, незаконне зберігання, придбання вогнепальної зброї та бойових припасів, незаконну переробку вогнепальної зброї, вчинені за попередньою змовою групою осіб (п. 12 ч. 2 ст. 115, ч. 3 ст. 15 п. п. 8, 12, ч. 2 ст. 115, ч. 1 ст. 14,  п. п. 8, 12, 13 ч. 2 ст. 115, ч. 4 ст. 189, ст. 257, ч. 1 ст. 263, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 263, ч. 2 ст. 263-1, ч. 1 ст. 14, ч. 2 ст. 28, ст. 348 КК України).       

Окрім цього, організатора обвинувачують у встановленні та поширенні злочинного впливу (ч. 1 ст. 255 -1 КК України).

За даними слідства, діяла банда у м. Кременчук. Упродовж вересня 2023 – лютого 2024 років підозрювані готували вбивство заступника начальника одного з районних управлінь поліції в Дніпропетровській області та депутата Полтавської обласної ради (за даними журналістів, мова про Руслана Телятника з Кременчука, який був обраний від забороненої нині ОПЗЖ).

Поліцейського мали намір позбавити життя через професійну діяльність, а депутата – у зв’язку з громадською роботою щодо протидії незаконному обігу наркотичних засобів та психотропних речовин.

Також встановлено причетність учасників банди до умисного вбивства жителя Кременчука, який з ними конфліктував. У вересні 2023 року чоловіка застрелили з мисливської рушниці неподалік місця проживання.

Другою жертвою міг стати кременчуківець, який продав рушницю підозрюваним, проте під час переслідування йому вдалося втекти від зловмисників.

Наразі учасники банди перебувають під вартою. Матеріали стосовно ще однієї особи виділені в окреме провадження. Його оголошено у розшук.