Якою буде погода влітку

Протягом червня у деяких регіонах України температура повітря може піднятися до +40 градусів. У той же час у перший місяць літа активізується грозова діяльність, часто спостерігатиметься град та шквали.

Середньомісячна температура повітря у червні становитиме 17-22 тепла, у гірських районах 11-18 тепла. Про це повідомляє «Обозреватель» з посиланням на Український гідрометцентр.

Абсолютний мінімум температури повітря – 0-9° тепла, в Карпатах, горах Криму, північних, північно-західних та східних областях місцями 0,3-3° морозу, на високогір’ї Карпат до 5° морозу.

Абсолютний максимум температури повітря у червні досягне 38 градусів, а у південних та східних областях місцями до +40. У Карпатах та горах Криму максимальна температура у червні буде 25-33 градуси тепла.

Середня місячна кількість опадів становитиме 39-93 мм, у Карпатах 101-184 мм, у Криму місцями 28-37 мм. Крім того, у червні очікується активна грозова діяльність.

У коментарі виданню “КП в Україні” кліматолог Світлана Бойченко розповіла, що літо в Україні буде з такими ж погодними перепадами, як і зима. Різкі перепади температури можуть призвести до гроз та шквальних вітрів.

“Останні тенденції такі, що температура влітку буде триматися вище за норму. Причому якщо раніше спекотна погода була характерна для липня – серпня, то зараз температурні рекорди перемістилися на червень. З хороших новин – великої посухи не передбачається, очікуємо більше, ніж раніше, дощів” , – розповіла Бойченку.

Народний синоптик Володимир Деркач розповів, що червень розпочнеться із помірних температур, які поволі зростатимуть. У перші 10 днів місяця народний синоптик також прогнозує певне похолодання впродовж одного-двох днів. Також Деркач говорить про високу ймовірність опадів на початку першого місяця літа.

Далі в Україні встановиться стабільно тепла погода. Деркач передбачає, що у певні дні температура повітря стрибатиме навіть вище +30 градусів, але це буде швидше виняток із правил. У цей період опадів поменшає, але вони все ще спостерігатимуться локально. Народний синоптик передбачає сильні та короткочасні дощі.

Завершення червня буде найтеплішим. Опадів в Україні у цей період майже не очікується, а також зникнуть температурні “гойдалки”. Загалом останні 10 днів місяця будуть теплими, але не спекотними, а на завершення червня температура навіть дещо знизиться.

За матеріалами «Обозреватель»