Якість води відкритих водойм Кременчука не відповідає санітарно-гігієнічним вимогам

За інформацією Кременчуцького відокремленого підрозділу Державної установи «Полтавський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України», якість води відкритих водойм у місцях масового відпочинку жителів Кременчука на р. Дніпро та р. Сухий Кагамлик не відповідає санітарно-гігієнічним вимогам.  

Показники мікробіологічної забрудненості води річкової за результатами санітарно-мікробіологічного дослідження забрудненості річкової води  від 05.07.2024р:

–         р. Дніпро,  центральний пляж – індекс лактозопозитивної кишкової  палички –  початок пляжу  21 000  кінець пляжу  62 000, (допустиме значення – 5 000);

–     р. Сухий Кагамлик, пляж в районі Регіонального ландшафтного парку «Кагамлицький» – початок пляжу 13 000, кінець пляжу 24 000, (допустиме значення – 5 000).

З метою недопущення виникнення та розповсюдження  інфекційних захворювань санлікарі не рекомендують  купатися на пляжі в районі Регіонального ландшафтного парку «Кагамлицький» (р. Сухий Кагамлик»), та центральному пляжі (р. Дніпро) не використовувати воду з водойм для миття рук, фруктів та овочів, а також закликають не користуватися іншими  місцями відпочинку біля водойм, перш за все для купання.