Якість води в річках Кременчука погіршилася

Кременчуцький відокремлений підрозділ  Державної установи «Полтавський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України», який в межах моніторингового спостереження проводить щотижневий відбір та лабораторні дослідження проб якості води відкритих водойм у місцях масового відпочинку мешканців міста, інформує, що  за результатами досліджень від 14.06.2024р. показники мікробіологічної забрудненості (індекс ЛКП) води річкової (р. Дніпро) не відповідають санітарно-гігієнічним вимогам:

–         р. Сухий Кагамлик, пляж в районі Регіонального ландшафтного парку «Кагамлицький» – початок пляжу 5 000, кінець пляжу 5 000, (допустиме значення – 5 000).

–         р. Дніпро,  центральний пляж – індекс ЛКП початок пляжу     9 000  кінець пляжу  6 000, (допустиме значення – 5 000).

З метою недопущення виникнення та розповсюдження  інфекційних захворювань під час відпочинку,  санлікарі рекомендують здійснювати обмежувальні заходи щодо купання на центральному пляжі (р. Дніпро), не використовувати воду з водойм для миття рук, фруктів та овочів, а також закликають не користуватися іншими невстановленими місцями відпочинку, перш за все для купання.