Верховний Суд розблокував розслідування АМКУ проти Укратнафти

Верховний Суд скасував рішення судів попередніх інстанцій, якими було заблоковано розслідування Антимонопольного комітету проти Укртатнафти та інших компаній, і направив справу на новий розгляд. Про це повідомляє Ліга антитрасту.

Розслідування АМКУ почалося в жовтні 2016 року. Спочатку досліджувалася змова 75 компаній-операторів АЗС групи Приват. Але в лютому 2018 року регулятор розширив перелік фігурантів. У список відповідачів у справі увійшли компанії Укрнафта, Укртатнафта і Авіас.

Завдяки зібраним Національним антикорупційним бюро (НАБУ) доказам АМКУ звинуватив 174 компанії-оператора АЗС групи “Приват” в ціновій змові.

Ліга пояснює, що роздрібна мережа так званої групи Приват складається зі 1535 заправок, що працюють під 11 брендами. Це найбільша консолідована мережа в Україні. У низці регіонів вони займають більше 40% від загальної кількості АЗС. Формально управління мережею АЗС Привату здійснюють понад 50 юридичних осіб. Як показують спостереження, АЗС групи Приват ведуть синхронну цінову політику й забезпечуються нафтопродуктами з єдиного джерела  – НПЗ компанії Укртатнафта