В Україні жінки тепер мають стати на військовий облік

Набув чинності відповідний наказ Міноборони, згідно з яким на облік мають стати дівчата деяких професій: журналісти, фотографи, оператори, бібліотекарі, перекладачі, піарники, науковці та багато інших. Повний список професій тут

Комісаріати будуть ставити жінок на облік за двох умов:

  • посада чи спеціальність є у списку;
  • жінка придатна до проходження військової служби за станом здоров’я та віком (до 60 років).

Роботодавець має переконатися, що співробітниці його підприємства стоять на обліку у військкоматі.

В Міноборони не виключають, що на облік можна буде стати електронно.

Міністерство оборони розширило перелік спеціальностей та професій, який передбачає взяття жінок на військовий облік як військовозобовʼязаних. Радниця заступника міністра оборони Наталія Воронкова розповіла, що до кінця наступного тижня мають розробити алгоритм, як жінкам стати на військовий облік, пише Громадське радіо.

Вона також повідомила, що відповідні алгоритм та додаткова інформація з’являться на сайті військкоматів або Міністерства оборони.

“Я подзвоню у кілька військкоматів та дізнаюся, чи є у них план дій, бо кожен військкомат самостійно визначає алгоритм, як стати на облік. Думаю, що ми розробимо алгоритм і до кінця наступного тижня він буде на сайті військкоматів. Якщо буде можливість, то на облік можна буде стати електронно, – щоб ви надіслали свої дані онлайн. Подивимося, чи буде це можливо з точки зору безпеки”, – пояснила Воронкова.

При цьому вона зазначила, що в Міноборони хочуть розробити швидку процедуру, щоб не всі разом прийшли ставати на військовий облік.