В Україні починається нова хвиля COVID-19, до лікарень частіше потрапляє молодь

В Україні вже починається ще одна хвиля захворюваності на коронавірус – на це вказує динаміка приросту заражень і загалом позитивних тестів. Кількість останніх зросла на 40% порівняно з мінімумом, зафіксованим у грудні.

Водночас реальну картину поширення COVID-19 у країні спрогнозувати важко, оскільки початок хвилі припав на святковий період, що “традиційно призводить до аномалій у даних”. Про це йдеться у висновках науковців Національної академії наук на Facebook-сторінці.

Зазначається, що за останній тиждень середня кількість нових випадків коронавірусу становила до 4540 осіб на день, а смертей – 158.

“Динаміка кількості нових виявлень та позитивних ПЛР-тестів дозволяє зробити висновок, що в Україні починається нова хвиля захворюваності. Кількість позитивних тестів зросла майже на 40% відносно мінімуму останніх чисел грудня, також збільшуються обсяги тестування та позитивність тестів“, – пояснили фахівці.

Зауважимо, що в Кременчуці після новорічних вихідних теж зросла кількість нових випадків. 10 січня таких було 42, а 11 січня – 56.