На території інфекційного відділення ЛІЛ «Кременчуцька» триває монтаж кріоємності, від якої проводитиметься транспортування рідкого кисню до ліжок пацієнтів, хворих на коронавірусну хворобу. Роботи здійснює німецький партнер – ПАТ «Линде Газ Україна». Технічний директор підприємства Олександр Завгородній підкреслив, що досвід роботи з монтажу подібних ємностей для зберігання рідкого кисню у компанії чималий. Нею вже проведено монтаж подібних інженерних конструкцій у різних великих містах України.
Директор лікарні інтенсивного лікування «Кременчуцька» Оксана Корлякова зазначила, що ємність великого об’єму. 7,5 т рідкого кисню, який у ній зберігається, вистачить аби цілодобово упродовж двох тижнів забезпечувати подачу кисню хворим інфекційного відділення. Кріоємність обладнана випарювачем, який дозволяє безперебійно транспортувати рідкий кисень до ліжок пацієнтів за будь-яких погодних умов. Оксана Корлякова також відмітила, що такі технічні властивості набагато облегшать роботу медперсоналу, який до цього часу для проведення кисневої терапії використовував рідкий кисень у балонах. Тепер же, з появою кріоємності, процес забезпечення киснем койко-ліжок хворих на COVID 19 проходитиме централізовано в автономному режимі.
В майбутньому планують відновити роботу кисневої станції, будівля якої знаходиться на території інфекційного відділення лікарні інтенсивного лікування «Кременчуцька».