Уряд починає вводити обов’язкову вакцинацію

Щеплення проти COVID-19 зроблять обов’язковим спершу для педагогів, щоби дитсадки та початкові школи продовжили роботу. Також обов’язковій вакцинації підлягатимуть працівники державних органів — для збереження економіки.

Міністерство охорони здоров’я затвердить чіткий перелік професій, виробництв та організацій, працівники яких повинні будуть пройти обов’язкове щеплення від коронавірусної інфекції. До нього включать учителів, викладачів і педагогів, а також співробітників органів виконавчої влади та місцевих держадміністрацій. Такі заходи виправдовують необхідністю продовжити роботу дитсадків та початкових шкіл, а також бажанням стабілізувати економічну ситуацію. Відповідне протокольне рішення прийняли сьогодні на засіданні Уряду.

— Вочевидь, що сьогодні COVID-19 стає пандемією невакцинованих. Запроваджені Урядом зміни — це можливість стримувати епідемічну ситуацію та зберігати економічну активність країни, — заявив міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.

Він нагадав, що з 23 вересня в Україні починають діяти обмеження «жовтої» зони епіднебезпеки. Для освітян це означає, що відвідування закладів освіти здобувачами освіти у «жовтій» зоні дозволено лише за умови наявності не менше, ніж у 80% працівників одного з документів: «жовтого» COVID-сертифікату про часткову вакцинацію, «зеленого» COVID-сертифікату про повну вакцинацію, міжнародного свідоцтва про вакцинацію, довідки за формою 063, яку видає лікар. Якщо в закладі освіти менше 80% працівників, які мають один з перелічених документів, то навчання в ньому має продовжуватися з використанням технологій дистанційного навчання. Освітній процес триватиме у дистанційному форматі і не має припинятися.

— Також, спільно з МОЗ, вважаємо доцільним відвідування закладів освіти для здобувачів дошкільної освіти, учнів спеціальних закладів загальної середньої освіти та учнів 1-4 класів закладів загальної середньої освіти незалежно від рівня епідемічної небезпеки. Вихованці закладів дошкільної освіти, учні початкової школи та спеціальних закладів освіти потребують безпосереднього контакту з педагогічними працівниками. Це забезпечує формування компетентностей і всебічний розвиток дітей, надання освітніх послуг з урахуванням їх стану здоров’я та особливості їх психо-фізичного розвитку, — вважає Шкарлет.

Тому Кабмін вніс зміни до Постанови № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2». Вони передбачають дозвіл на відвідування закладів освіти дошкільнятам, учням 1-4 класів шкіл, ліцеїв, гімназій, а також — спеціальних закладів освіти. Вони поки не набули законної сили, бо не опубліковані.

Для того, щоби такі зміни не потягнули за собою погіршення епідемічної ситуації, МОЗ має видати Наказ, який передбачатиме обов’язкову вакцинацію окремих категорій працівників.

— Зараз у світі є новий ефективний інструмент протидії COVID — це вакцинація. Так, сьогодні пандемія ковіду — це пандемія невакцинованих. Перші наші пріоритетні групи, функціонування яких було важливе для того, щоби забезпечити виконання функцій держави — ті, хто вакцинувалися на перших етапах нашої вакцинувальної кампанії — вже досягли показників у понад 80% охоплення хоча б одним щепленням. Це медпрацівники, військові ЗСУ, структури МВС, Нацгвардія, наші рятувальники. В інших органах державної влади на жаль, ситуація не така оптимістична, — пояснив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Читайте також