“Укртатнафту” хочуть об’єднати з “Укрнафтою” з контрольним пакетом у держави

Новий голова правління НАК “Нафтогаз України” Юрій Вітренко пропонує розглянути об’єднання ПАТ “Укрнафта” та ПАТ “Укртатнафта” (Кременчуцький НПЗ) із подальшим отриманням контрольної частки нової вертикально-інтегрованої компанії державою.

З одного боку, “Укрнафта” фактично видобуває нафту, а переробляти в Україні її може тільки Кременчуцький НПЗ. З іншого боку, Кременчуцький НПЗ може в Україні взяти великі обсяги нафти тільки в “Укрнафті”. З економічної точки зору є певна економічна доцільність у так званій вертикальній інтеграції, коли є інтеграція між видобутком і переробкою“, – сказав він в інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна”.

За словами Вітренка, нинішня влада, включно з президентом країни, на відміну від минулої, не приймає управління і контролю над державними активами з боку олігархів.

Так от, постає питання: а можливо, держава має об’єднати видобуток і переробку в цю вертикальну інтеграцію? Можливо, пан Коломойський (акціонер обох компаній – ІФ) задовольниться статусом міноритарного акціонера і просто отримуватиме дивіденди від цієї вертикальної інтеграції, не впливаючи, не контролюючи ці активи?” – зазначив Вітренко.

У зв’язку з цим голова “Нафтогазу” не виключив відмови від розділення активів ПАТ “Укрнафта” між державою та міноритарними акціонерами.

За його словами, спочатку варіант розділення активів розглядали для вирішення питання з податковим боргом нафтовидобувної компанії, коли акціонери заплатять за них і спрямують отримані кошти на його погашення, але виникли складнощі з їх справедливою оцінкою та багатьма технічними нюансами.

Тож проблема з податковим боргом була (наприкінці 2020 року – ІФ) вирішена іншим, більш реалістичним способом – це варіант із закупівлею газу. І податковий борг погасили. “Укрнафта” зараз не має боргу. Виникає запитання: а навіщо тоді розділяти активи, з цієї точки зору?” – зазначив голова НАК.

Загальний лейтмотив полягає в тому, щоб не уступати щось пану Коломойському, а навпаки, займати більш жорстку позицію до всіх олігархів, зокрема до Коломойського стосовно тієї ж “Укрнафти” та “Укртатнафти”. І таким шляхом забезпечувати і економічну ефективність роботи активів, і національні інтереси“, – резюмував він.

НАК “Нафтогаз України” належить 50%+1 акція “Укрнафти”, групі компаній, пов’язаних із колишніми акціонерами ПриватБанку, – близько 42% акцій.

НАК “Нафтогаз України” належить 43,05% акцій “Укртатнафти”, ще по 28% контролюють структури екс-власників ПриватБанку і бізнесмена Олександра Ярославського.

Кременчук оперативний раніше писав, що на “Укртатнафті” плануються великі скорочення.

Читайте також