«Укртатнафта» збільшила виробництво нафтопродуктів на 8%

ПАТ «Укртатнафта» (Кременчуцький НПЗ) у січні-вересні 2021 р. наростило виробництво нафтопродуктів (бензини, ДП, авіапальне і бітум) до 2,009 млн т, що на 8% більше за аналогічний показник торік (1,86 млн. т). Про це повідомили в Консалтинговій групі «А-95» з посиланням на дані власного дослідження.

За звітний період Кременчуцький НПЗ виробив 756,5 тис. т бензинів, що на 12% більше, ніж за 9 місяців минулого року (676,3 тис. т). Це дозволило виробникові утримати 42%-у частку українського ринку на тлі збільшення балансу бензинів.

Виробництво дизельного пального збільшилася на 4% – до 874,4 тис. т, а його частка на ринку склала 15%, що відповідає торішньому показнику.

Найбільший приріст спостерігається по авіапальному: було вироблено 151 тис. т продукту, або на 44% більше, ніж за аналогічний період 2020 р.. При цьому ринкова частка кременчуцького гасу виросла з 52% до 58%.

Негативна динаміка виробництва була властива тільки бітуму. Його виробництво, порівняно з 9 місяцями минулого року, скоротилося на 5,4%, до 227 тис. т.

У Консалтинговій групі «А-95» зниження по бітуму пояснюють переходом на випуск мазуту.

«Завод має змогу гнучко реагувати на цінову кон’юнктуру задля підвищення маржі перероблення. Зліт цін на природний газ потягнув за собою ціни на мазут, зробивши його виробництво вигіднішим від бітуму», – повідомили в «А-95».

Як повідомляв Кременчук оперативний, з серпня-2021 «Укртатнафта» вийшла на максимально можливий за поточної конфігурації виробництва рівень переробки обсягом 14 тис. т нафтової сировини на добу (5,1 млн т на рік). Паралельно було збільшено випуск світлих нафтопродуктів: бензинів – до 4,5 тис. т на добу, дизпального – до 5 тис. т.

Читайте також