Убивцю Героя Небесної Сотні Ігоря Сердюка з Кременчука встановили, але за 7 років так і не покарали

Сьогодні, 18 лютого, 7 річниця початку масових розстрілів на Майдані під час Революції гідності. Сеерд загиблих – креемнчужанин Ігор Сердюк.

У характері Ігоря з ранніх років було прагнення до незалежності, патріотизм. Коли Україна обрала Незалежність, він випиляв з бронзи тризуб, потім зробив зачіску у вигляді козацького чуба. А на грудях набив татуювання – портрет Че Гевари. Це був його ідеал боротьби за свободу. Ігор з дитинства цікавився історією. Він дуже пишався, що його прізвище Сердюк, адже сердюками називали піхотні полки, що були особистою охороною гвардією гетьмана.

Кременчужанин не залишився байдужим до подій у Києві, тому з перших днів брав участь у Революції Гідності. Як учасник віче під стінами Верховної Ради 18 лютого 2014 року на перехресті вулиці Інститутської та Кріпосного провулку разом з іншими активістами будував барикаду, носив мішки. Під час цього снайпер вистрелив в Ігоря.

За 7 років вбивць так і не покарано

У вбивстві Сердюка, Шаповала та Кіщука обвинувачується Олександр Бєлов, харківський «беркутівець». В його рушниці знайшли сліди свинцю, на нього також вказують свідки. Певний період під час слідства він перебував у СІЗО, але у 2016 році суддя Лашевич присудив йому нічний домашній арешт, і зрештою у вересні 2017 року просто не явився до суду. Станом на зараз (2021 рік) його оголошено в розшук.

Олександру Бєлову інкримінують:

• ст. 340 ч.1 (Незаконне перешкоджання організації або проведенню зборів, мітингів, походів і демонстрацій – карається виправними роботами на строк до 2 років або арештом на строк до 6 місяців, або обмеженням волі на строк до 5 років, або позбавленням волі на той самий строк.);

• ст. 365 ч.3 (Перевищення влади або службових повноважень, якщо воно супроводжувалося насильством, застосуванням зброї – карається позбавленням волі на строк від 3 до 8 років із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років)

• ст. 115 ч.2 п. 1 (Умисне вбивство двох або більше осіб – карається позбавленням волі на строк від 10 до 15 років або довічним позбавленням волі) ст. 263 ч.1 (Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами – карається позбавленням волі на строк від 2 до 5 років)

За матеріалами сайту Телеграф

Читайте також