У Міжнародній федерації хокею вимагають суворішого покарання для форварда “Кременчука”

Президент Міжнародної федерації хокею на льоду (IIHF) Люк Тардіф наголосив, що ініціюватиме розгляд більш жорсткого покарання щодо форварда “Кременчука” Андрія Денискіна через інцидент із расизмом, який відбувся у матчі проти “Донбасу” у чемпіонаті України.

Нагадаємо, у матчі “Кременчук” – “Донбас” Денискін заробив вилучення через поведінку в бік ексзахисника донеччан Джейлена Смерека. Денискін зімітував, як відкриває й відкушує банан.

За поведінку проти американського хокеїста Денискін, окрім вилучення, отримав 13-матчеву дискваліфікацію. Форвард уже пропустив п’ять матчів, але вже у наступному може вийти на лід – у регламенті федерації вказана можливість “викупу” дискваліфікації.

Міжнародна федерація хокею вже розглядає інцидент, який відбувся у матчі чемпіонату України. І готова рекомендувати більш жорстке покарання за дії хокеїста.

За словами Тардіфа, хоча Денискіна покарали максимальною дискваліфікацією, цього недостатньо за те, що він зробив. Президент IIHF хоче, щоб в Україні додатково покарали хокеїста за расистський інцидент.

“13 матчів – це третина сезону. Це все ще багато, але ми вважаємо, що цього недостатньо. Хочемо чинити тиск на федерації та ліги, щоб вони включили санкції за подібні інциденти”, – сказав Тардіф в інтерв’ю Reuters.

Подальшу долю санкцій проти Денискіна має визначити комітет етики IIHF. Якщо він дійде до висновку, що 13-матчева дискваліфікація проти хокеїста – недостатнє покарання, то може накласти додаткові санкції, але лише на міжнародні матчі.

“Це те, де ми можемо накласти додаткові санкції, лише у межах турнірів, які проводяться під нашою юрисдикцією. Скликаючи комітет етики, це доводить, що ми можемо йти далі у питанні санкцій”.

“Нам потрібно витратити рік на заохочення федерацій до запровадження цього масштабу санкцій. Інакше у них [федерацій] не буде жодних інструментів, щоб їх застосовувати”.

Водночас у “Кременчуку” розраховують на те, що Федерація хокею України дозволить виплатити штраф, який необхідний для повернення Денискіна на майданчик вже на наступні матчі.

“Чекаємо, що федерація дозволить Андрію Денискіну виплатити матчі дискваліфікації, і він зіграє [проти “Донбасу”], – зазначив головний тренер “Кременчука” Олександр Савицький.