У липні браконьєри наловили риби на 600 тисяч гривень

У липні повністю завершився процес розмноження водних мешканців. Відповідно на всіх водоймах Полтавщини знято обмеження, пов’язані з нерестовою забороною, а для рибалок-любителів розпочався рибальський сезон з червня місяця. Про це нагадують на сайті Полтавської обласної військової адміністрації.

За два попередні тижні цього місяця головними держінспекторами Полтавщини спільно з правоохоронними органами та громадськими інспекторами рибоохорони викрито 24 правопорушень.

Із загальної кількості 9 були грубими правопорушеннями (ч. 4 ст. 85 Кодексу України про адміністративні правопорушення), 1 – незаконна реалізація чи придбання водних біоресурсів (ст. 88-1 КУпАП) та оформлено 14 актів виявлення та вилучення безхазяйного майна.

У рамках проведених рибоохоронних заходів вилучено 67 од. знарядь лову (з яких 40 сіток за актами безхазяйного майна) та один човен.

Загальна сума збитків, яку порушники нанесли рибному господарству, становить 597 тис 424 грн.

«Отже, вкотре закликаємо рибалок дотримуватися встановленого природоохоронного законодавства та рибалити відповідально! В іншому випадку на браконьєрів чекає покарання – від адміністративних штрафів до кримінальної відповідальності», – йдеться у повідомленні.

Нагадується, що в Полтавському рибоохоронному патрулі функціонує «гаряча лінія»: (096) 907-50-08, на який можна телефонувати у разі виявлення порушень.

Довідково:

Використання заборонених знарядь лову є грубим порушенням правил рибальства (ч. 4 ст. 85 КУпАП) та передбачає штраф до 680 грн, з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника та незаконно добутих водних біоресурсів чи без такої.

У разі значної заподіяної істотної шкоди рибним запасам може відкриватися кримінальне провадження за ст. 249 Кримінального кодексу України, яке передбачає накладання штрафу від 17 тис до 51 тис грн або обмеження волі на строк до трьох років, з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого.