У Кременчуці та Полтаві відбувається найбільше умисних вбивств

У Полтавській обласній прокуратурі під головуванням керівника Полтавської обласної прокуратури Антона Столітнього відбулася координаційна нарада керівників правоохоронних органів щодо стану протидії умисним вбивствам, іншим тяжким кримінальним правопорушенням проти життя та здоров’я особи, розшуку безвісно зниклих осіб. Про це повідомили в пресслужбі обласної прокуратури.

У заході взяли участь тимчасово виконувач обов’язків начальника Головного управління Національної поліції в Полтавській області Андрій Гарастюк, керівники окружних прокуратур і начальники територіальних органів поліції.

На нараді звернуто увагу, що торік в області число кримінальних правопорушень проти життя і здоров’я особи зменшилося на 2,7%. Менше вчинено умисних вбивств – на 21,2%, тяжких тілесних ушкоджень, що спричинили смерть потерпілих, – на 20%.

Більшість умисних вбивств та замахів вчинено у побуті, у квартирах і приватних будинках у містах, насамперед Полтаві та Кременчуці.

Третину вбивств скоєно із застосуванням колючо-ріжучих та рублячих знарядь, кожне четверте – шляхом нанесення ударів руками та ногами, кілька  – з вогнепальною зброєю та вибуховими пристроями.

Характеристика середньостатистичного вбивці – чоловік віком близько сорока років, який ніде не працює, під час скоєння злочину знаходився у стані алкогольного сп’яніння.