У Кременчуці суд виніс вирок фермеру, який через $25000 застрелив місцевого підприємця

Наприкінці січня 2019-го на трасі біля села Потоки Кременчуцького району 36-річний фермер застрелив 55-річного підприємця, у якого позичив $25000 і не хотів віддавати — суд призначив вбивці 12 років ув’язнення

7 червня Крюківський районний суд Кременчука виніс вирок 39-річному Олександру Гольонку, який у 2019 році застрелив свого кредитора. Обвинувачений провину не визнав, суд призначив йому 12 років ув’язнення. Про це стало відомо з Єдиного державного реєстру судових рішень.

Нагадаємо, що 31 січня 2019-го року, близько 21-ї години, на 96-му кілометрі траси М-22 Кременчук — Олександрія в припаркованому автомобілі Hyundai Santafe правоохоронці знайшли тіло 55-річного приватного підприємця. У нього була прострілена голова. 

2 лютого поліція повідомила про затримання вбивці. Ним виявився 36-річний мешканець села Жуки, який позичив у підприємця кошти на розвиток власного бізнесу. Через небажання повертати борг кредитору фермер його застрелив.

Відповідно до матеріалів справи, правоохоронці з’ясували, що фермер заборгував підприємцю $80000. Про це слідчим розповів син загиблого. Але під час обшуку помешкання загиблого правоохоронці знайшли розписку про те, що фермер позичив у підприємця $25000 на розвиток бізнесу. Врешті суд визнав, що фермер був винен підприємцю саме вказану в розписці суму.

З матеріалів справи відомо, що Олександр Гольонко уродженець села Бутейки Сарненського району Рівненської області, українець, має вищу освіту, приватний підприємець, одружений та має неповнолітніх дітей. До кримінальної відповідальності раніше не притягався.

Син, дочка та колишня дружина загиблого розповіли, що 31 січня фермер мав віддати борг. Підприємець зателефонував сину та повідомив, що не зможе піти із ним на тренування ввечері, бо має зустрітися із Гольонком і той поверне йому борг. З тієї ж причини підприємець повідомив дружині, що не зможе прийти на вечерю.

Дочка загиблого розповіла, що за день до вбивства у неї був день народження і батько приїздив привітати її у кафе, де проходило святкування. Батько був стурбований чимось і повідомив, що завтра фермер має йому повернути борг.

Зі слів родини загиблого, Гольонко окрім $25000, які зазначені в розписці, був винен ще близько $55000. За однією версією, підприємець позичив кошти під відсотки, за іншою — підприємець позичав кошти на лікування фермеру, коли того сильно побили.

В суді Гольонко свою провину не визнав та зазначив, що борг повернув повністю. Розписку не забрав, бо останню частину боргу передавав біля ТЦ «Амстор» в Кременчуці, а не вдома у підприємця. Також Гольонко пояснив, що у день убивства був в селі Жуки. Про це свідчать всі записи з камер спостереження в селі. Але записів з камер Гальонко та його адвокати суду не надали.

Також обвинувачений пояснив, що ввечері, у день убивства, його телефони були вимкненими, бо розрядилися і він поставив їх на зарядку, а сам пішов працювати на фермі.

Робітники ферми в суді розповіли, що того дня обвинуваченого на фермі не бачили — тільки його припаркований синій ВАЗ. А камери спостереження зафіксували, що ввечері Гольонко сідав у цей автомобіль та їхав у Глобине, а потім — у бік Кременчука.

Також робітники ферми розповіли, що Гольонко неодноразово вбивав худобу пострілом в голову з рушниці. Крім того сусідка обвинувачуваного розповіла, що наприкінці 2018 року до неї у двір забіг собака Гольонка. Оскільки пес був добрий, сусідка прив’язала його в своєму сараї, щоб потім повернути власнику. Коли вона побачила Гольонка, то сказала, щоб він забрав свого собаку, але той прийшов у двір із рушницею та одним пострілом у голову вбив тварину.

Сусідка зверталася до поліції, але там проігнорували її звернення. Так само у поліції проігнорували і звернення жінки, яку Гольонко вдарив через те, що її гуси бігали поряд із автомобілем чоловіка. Також поліція проігнорувала заяву родини, яку побив обвинувачений.

Крім того, свідки в суді зазначали, що Гольонко спокійно вбиває худобу, має зброю, є агресивним та неврівноваженим, а також має підтримку правоохоронних органів. Під час обшуків у помешканні обвинувачуваного правоохоронці вилучили незареєстровану рушницю.

Врахувавши всі зібрані докази, суд прийшов до висновку, що Гольонко не хотів повертати борг підприємцю, а тому домовився із ним про зустріч, щоб вбити. Заздалегідь чоловік залишив свої телефони вдома, а взяв із собою лише старий кнопочний. Придбав сім-картку, з якої домовився про зустріч із потерпілим у безлюдному місці, а після дзвінка викинув телефон.

Фермер приїхав на зустріч на своєму ВАЗі та застрелив підприємця. Про те, що Гольонко приїхав на місце злочину на автомобілі ВАЗ свідчать сліди, залишені біля машини загиблого.

Тому суд визнав Олександра Гольонка винним у незаконному поводженні зі зброєю та в умисному вбивстві й призначив фермеру 12 років ув’язнення. Також суд зобов’язав Гольонка відшкодувати родині загиблого 1 млн грн моральної компенсації та 21360 грн — витрати на поховання. Крім того, він має відшкодувати процесуальні витрати на залучення експерта — 16458 грн.

Суд зазначив, що відшкодування $25000 боргу повинно розглядатися в порядку цивільного судочинства, оскільки є договірними зобов’язаннями.

Анастасія НЕДОГОРСЬКА, «Полтавщина»