У Кременчуці суд покарав машиністі потяга, який крав паливо

На початку червня Крюківський районний суд в складі головуючої судді Світлани Фадєєвої розглянула у відкритому підготовчому судовому засіданні кримінальне провадження. Як зазначається у вироку суду, що розміщено у Єдиному реєстрі судових рішень, обвинуваченим виступає раніше несудимий громадянин Ф.*, який на момент порушення працював слюсарем виробничого підрозділу «Локомотивне депо Кременчук».

Згідно з рішенням суду, 14 лютого 2011 обвинуваченого призначили на посаду машиніста тепловозу. Він був ознайомлений з відомістю щодо відповідальності за крадіжки (ст. 185 Кримінального кодексу України), привласнення, розтрату нафтопродуктів або заволодіння ними шляхом зловживання службовим становищем (ст. 191 КК України).  

Зазначається, що Ф. вранці 20 квітня 2022 прийняв по зміні локомотив, у якому  знаходилося 3 тис 400 л палива. Про це свідчить запис у відповідному журналі. Перебуваючи в середині локомотиву, обвинувачений за допомоги шлангу під’єднався до паливної системи транспортного засобу та злив 125 л дизельне паливо до заздалегідь заготовлених пластикових каністр. Ринкова вартість якого становила 4 тис 732 грн.

Тож своїми умисними діями обвинувачений в умовах воєнного стану спричинив матеріальні збитки Локомотивному депо.

Дії громадянина Ф. органом досудового слідства кваліфіковані за ч.4 ст. 191 КК України як привласнення чужого майна, яке було ввірене особі та перебувало в його віданні, в умовах воєнного стану.

31 травня між прокурором Кременчуцької окружної прокуратури Д. Задирієнком і обвинуваченим укладена угода про визнання винуватості.

Згідно з нею, Ф. визнав себе винуватим у вчиненні злочину, передбаченого ч.4 ст. 191 КК України. Тож сторонами узгоджено, що при затвердженні угоди обвинуваченому призначать покарання у виді 5 років позбавлення волі з позбавленням права займатись діяльністю, пов`язаною з керуванням тепловозу, строком на 1 рік із застосуванням ст. 75 КК України щодо основного покарання та покладенням обов`язків, передбачених ст. 76 КК України.

В судовому засіданні прокурор, обвинувачений та захисник клопотали про затвердження угоди судом.

Суд також її затвердив.

Із рішення суду стало відомо, що відносно підозрюваного вносилася застава у розмірі 49 тис 620 грн, яку суд вирішив повернути заставодавцю. Адже він не порушував обов`язки, покладені на нього.

Розглянувши справу, суд визнав обвинуваченого винним та призначив узгоджене сторонами покарання у виді 5 років позбавлення волі з позбавленням права займатись діяльністю, пов`язаною з керуванням тепловозу строком на 1 рік.

На підставі ст. 75 КК України громадянина Ф. звільнили від відбування призначеного судом покарання, встановивши іспитовий строк 1 рік.

Окрім цього з обвинувачено на користь держави мають стягнути 686 грн, які використали на проведення експертизи.

Вирок набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо її не подали.

У разі подання апеляційної скарги вирок, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції. Судові рішення суду апеляційної інстанції набирають законної сили з моменту їх проголошення.

Вирок можна оскаржити упродовж 30 днів з дня його проголошення, шляхом подання апеляційної скарги через Крюківський районний суд.

*Прізвище та ім’я не вказується з етичних міркувань.