У Кременчуці розгорівся корупційний скандал у спортшколі – відкрито дві кримінальні справи

У Кременчуці Полтавської області розгорівся скандал у спортивній школі №2. Її директора Віктора Кобзистого звільнили через фінансові зловживання. Він спростовує звинувачення і заявляє, що йому помстилися через відмову брати участь у корупційних оборудках.

Прокуратура порушила одразу дві кримінальні справи. Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Колишній директор школи Кобзистий звинуватив міську владу у нібито корупції. 2018 року, стверджує він, школа підписала договір про заміну вікон. Частину справді замінили, а далі підрядник робіт не виконував. Школа замінила його на іншого і завершила ремонт.

“І мене викликають до мерії і кажуть: “Ти повинен написати заяву на вікна”. Я кажу: “Вікна стоять”. А мені пояснюють, що ніхто ж їх ставити не буде. Все піде на компенсацію”, – розповів Віктор Кобзистий.

Переконує, що відмовився писати. Поскаржився на дії посадовців до СБУ та прокуратури. Ті нібито почали розслідування та документування. Із їхнього розпорядження, каже Кобзистий, врешті таки підписав документи на встановлення вікон.

Самих вікон, запевняє Кобзистий, ніхто не поставив. Розслідування теж поки не закінчене. А його натомість звільнили.

У міської влади інша версія. 2018 року у залі, мовляв, справді замінювали лише частину вікон. Цьогоріч платили за іншу. Мають на руках всю необхідну документацію та висновки органів контролю.

“Немає факту задвоєння суми. Є вся необхідна документація, відповідні договори. В договорах вказані обсяги вікон на цей рік і на 2018-й. Це легко перевірити”, – повідомив директор юридичного департаменту виконавчого комітету міської ради Кременчука Валерій Мирошниченко.

Кажуть, прокуратура за заявою Кобзистого також проводила експертизу вартості робіт та матеріалів. В міськраді теж чекають на її результати. Що ж до звільнення Кобзистого, то, пояснюють, аудит виявив зловживання у його діях.

“Це, насамперед, працевлаштування людей, які не приходили на роботу, яким нараховувалися і сплачувалися бюджетні кошти”, – каже начальник управління молоді та спорту виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Олександр Мазур.

Перевірка виявила й інші порушення. Кобзистому, мовляв, давали пів року, аби виправити їх. Він цього не зробив. Тому Кобзистого звільнили і звернулися до прокуратури та поліції із заявою про зловживання. Сам ексдиректор зі звинуваченнями не згоден. Подав скаргу на незаконність його звільнення.

У прокуратурі Кременчука ТСН повідомили, що дійсно розслідують кілька справ. За заявою ексдиректора щодо заміни вікон, і міських посадовців щодо зловживань ексдиректора. Жодна поки що не завершена. Результатів експертиз теж поки не розголошують: “Відомості у цих справах становлять таємницю слідства, тому розголошенню не підлягають”.

Водночас до переліку цих двох розслідувань може додатися ще й третє. Минулого тижня під стінами адміністрації частина тренерів та учнів школи провели мітинг на підтримку тренера. У мерії кажуть, що він був несанкціонованим, порушував норми карантину, а частина мітингувальників були неповнолітніми. Тому просять правоохоронців дати оцінку ситуації. У самій школі призначили нового тимчасового керівника. Нині, каже, заклад готується до нового навчального року та набору нових учнів.

Частину документації щодо ремонту, каже керівник закладу, правоохоронці вилучили. Сподівається, що силовики якнайшвидше закінчать розслідування і школа зможе повністю зосередитися на навчальному процесі.