Світловодськ погрожуть залишити без газу і опалення

Близько 9-ї години ранку 12 січня до СП-ТОВ «Світловодськпобут» завітали представники «Кіровоградгазу» (один представник Світловодського УЕГГ та шестеро із Кропивницького). «Газовики» вимагали допуску на територію підприємства для виконання процедури відключення обладнання від газопостачання.

Про це повідомили в СП-ТОВ «Світловодськпобут».

Неодноразово «Кіроворадгаз» попереджав СП-ТОВ «Світловодськпобут» про загрозу відключення підприємства від газопостачання в наслідок боргу за транспортування газу, який виник не з вини підприємства, а через дивну постанову НКРЕКП, яка вимагає оплати за транспортування газу за дивною формулою, ще й наперед.

 Генеральний директор СП-ТОВ «Світловодськпобут» Сергій Московський зазначив, що «шановні гості» можуть провести відключення за межами території побуту (є така засувка), якщо, звичайно, готові взяти на себе відповідальність за зрив опалення в місті, що згідно із чинним законодавством є кримінальним злочином.

   Гості подумали кілька хвилин і назвали іншу причину: хочемо провести перевірку обладнання і вузлів обліку на котельнях. Коли їм нагадали, що відповідна перевірка була проведена представниками «Кіровоградгазу» у жовтні 2020 року (перед початком опалювального сезону), що засвідчує відповідний акт, ті відповіли, що, мовляв, а ми хочемо ще раз перевірити. Знаючи справжні наміри «газовиків», допуску на підприємство їм не надали.

В цей самий час у кабінеті генерального директора СП-ТОВ «Світловодськпобут» С.Московського проходила термінова нарада за участі керівництва міста та району. Зокрема, Світловодську РДА представляв її голова Віктор Селич, виконавчий комітет Світловодської міської ради – перший заступник міського голови Василь Кореняк.

Керівники дійшли згоди стосовно того, що головна мета – провести опалювальний сезон незважаючи ні на що. Проблема – загальна для всього міста, тому вирішити її можна тільки спільними зусиллями, йдучи одне-одному назустріч, а не навпаки – вносячи розлад в існуючу,  доволі хитку, ситуацію.

Отже, поки що опалення в місті працює. Борг з транспортування газу нікуди не подівся, але є попередня домовленість між СП-ТОВ «Світловодськпобут» і Світловодською міською радою про оплату коштів за опалення т.з. вільних приміщень, що дозволить закрити питання по реструктуризації боргу за транспортування газу перед «Кіровоградгазом».

Але чи вирішить це проблему і зніме остаточно загрозу відключення опалення в місті – сказати ніхто не може.