Судитимуть полтавців, які заперечували збройну агресію рф

Полтавська обласна прокуратура скерувала до суду обвинувальні акти стосовно двох полтавців.

Обом інкримінують поширення матеріалів, у яких міститься заперечення збройної агресії рф проти України, тимчасової окупації частини території України, а також глорифікація осіб, які здійснюють збройну агресію, вчинені повторно (ч. ч. 2, 3 ст. 436-2 КК України).

За даними слідства, упродовж квітня 2022-лютого 2023 років чоловіки  у забороненій в Україні соціальній інтернет-мережі перепощували антиукраїнський контент.

В інформаціях засуджувалися жителі тимчасово окупованих територій, які відмовлялися воювати проти України. Водночас возвеличувалося керівництво та армія держави-агресора.

Також у матеріалах дискредитувалися українські військові, зокрема, які захищали металургійний комбінат «Азовсталь» у Маріуполі.

Під час досудового розслідування у кримінальних провадженнях проведено судово-лінгвістичні експертизи. 

Слідчі дії та оперативний супровід здійснювалися Управлінням СБУ в Полтавській області.