Суд забрав 25% акцій Крюківського вагонзаводу, які належали росіянину

Слідство довело, що на підприємстві замовляли комплектуючі у російських підприємств та ігнорували дешевші українські аналоги. На підприємстві вважають, що російський акціонер не впливав на рішення керівництва

13 липня Голосіївський районний суд Києва своїм рішенням передав Агентству з розшуку та менеджменту активів (АРМА) частку у статутному капіталі Крюківського вагонобудівного заводу, яка контролюється росіянином Станіславом Гамзаловим.

Мова йде про 25% КВБЗ, які у 2012 році придбала підконтрольна Гамзалову австрійська компанія OW Capital Management.

Ці акції були заарештовані у травні в рамках кримінального провадження про виведення 192,9 млн грн до Росії через низку збиткових контрактів.

Слідство вважає, що Крюківський завод купував за завищеними цінами комплектуючі деталі до залізничного рухомого складу у російських компаній, які причетні до збройної агресії РФ проти України.

— В органу досудового розслідування є підстави вважати, що службовими особами ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод» з метою виведення грошових коштів до РФ було укладено низку збиткових зовнішньоекономічних контрактів, на підставі яких було перераховано 192 879 226 грн на поточні рахунки резидентів РФ за комплектуючі до залізничного рухомого складу по завищеній вартості, виробництва підприємств РФ, при наявності українських аналогів по вигіднішій ціні, — йдеться у судовій ухвалі.

Нагадаємо, у травні Генпрокуратура повідомила, про кримінальну справу стосовно службових осіб ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод». Останніх підозрюють у фінансуванні насильницького захоплення державної влади, зміні меж державного кордону України (ч. 5. ст. 191, ч. 4 ст. 110-2 КК України).

Невдовзі на КВБЗ надали офіційну відповідь, що ніколи не робили таємниці з того, що одним зі співвласників підприємства є громадянин РФ:

— Ні для кого не секрет, що цей акціонер придбав акції КВБЗ у 2012-му — 10 років тому. При цьому він не мав і не має впливу на роботу підприємства. Всі в нашій державі знають, що основним власником підприємства є громадянин України, — заявила прес-служба підприємства на початку червня.

Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»