Суд виправдав кременчуцького лікаря, якого звинуватили у демонстрації дітям своїх статевих органів

Крюківський районний суд Кременчука виніс вирок лікарю-анестезіологу, якого звинуватили у демонстрації дітям своїх статевих органів. Суд виправдав підозрюваного в ексгібіціонізмі, пище “Полтавщина”

Обставини справи

Відповідно до Єдиного державного реєстру судових рішень, 2 серпня 2019 року у Кременчуці лікар-анестезіолог йшов вулицею Республіканською й біля будинку № 69 він побачив хлопчика і дівчинку, які гуляли біля під’їзду. Чоловік сів навпроти них на лавочку та почав показував свої статеві органи.

В цей момент хлопчика покликали додому. Ексгібіціоніст втік, коли почув, що дитина почала розповідати мамі про інцидент.

Мати постраждалого хлопчика повідомила правоохоронцям, що чоловік був віком близько 35 років, на зріст близько 175 см, середньої тілобудови, мав темне коротке волосся, був одягнутий в помаранчеву футболку, сині шорти, при собі мав темну сумку.

Як повідомляла прес-служба прокуратури Полтавщини, за кілька днів чоловіка затримали. А у січні 2020 року обвинувальний акт, в якому лікаря-анестезіолога звинувачували у вчинення розпусних дій щодо малолітніх осіб (ч.2 ст.156 КК України), направили до суду.

Експертиза стосовно постраждалого хлопчика

Хоча прокуратура й повідомила, що особу ексгібіціоніста встановили за кілька днів, в матеріалах справи вказано, що станом на 13 вересня 2019 року про підозру нікому не повідомляли.

Тоді ж слідчі звернулися до суду з клопотанням щодо проведення психологічної експертизи відносно постраждалого хлопчика. Суд задовольнив клопотання слідчого та поставив на вирішення такі питання:

  • Чи здатен хлопчик за своїм психологічним станом та віковим розвитком сприймати обставини справи і давати про них правильні свідчення?
  • Чи не виявляє він здатності до надмірного фантазування?
  • Яким чином вплинули обставини події, що досліджуються у справі, на особистість та його емоційний стан, враховуючи його вікові та індивідуально-психологічні особливості?
  • Які індивідуально-психологічні особливості хлопчика.?
  • Чи має він зміни в емоційному стані, індивідуально-психологічних проявах, які перешкоджають активному соціальному функціонуванню його як особистості і виникли внаслідок обставин у справі?

Пояснення обвинуваченого

Пізніше, з Єдиного державного реєстру судових рішень, стало відомо, що підозрюваний — уродженець Кременчука, має вищу освітою, одружений, працює лікарем-анестезіологом КНМП «Кременчуцька міська лікарня «Правобережна» та має на утриманні малолітню дитину.

Підозрюваний письмо пояснив, що того дня він п’яним повертався додому. Біля одного з під’їздів будинку № 69, на вулиці Республіканській чоловік присів на лавочку, тому що у нього боліла нога після операції.

Неподалік будинку гралися хлопчик і дівчинка, яких він не знав. В цей час у підозрюваного засвербіло в районі пахової ділянки, чоловік відсунув в сторону шорти та почухав статевий орган. Це тривало не більше однієї хвилини, він не пам’ятає, чи бачив це хтось із сторонніх.

8 січня 2020 року суд призначив підготовче засідання у цій справі, а 20 березня справу призначили до розгляду у закритому судовому засіданні. Тож надалі доступ до матеріалів по цій справі в Єдиному державному реєстрі обмежений.

Вирок суду

Проте, згідно із відповіддю на запит, прес-служба Крюківського районного суду повідомила, що 11 листопада суд виправдав обвинуваченого. Вирок ще не набрав законної сили через те, що сторона обвинувачення подала апеляційну скаргу.