Суд виніс вирок мешканці Хорольщини, яка намагалася вбити свого хворого сина

Полтавський суд відправив на 10 років у в’язницю жінку, яка намагалася вбити свого 5-місячного сина з підозрою на ДЦП

Ленінський райсуд Полтави виніс вирок Віталіні Д., яка два роки тому намагалася вбити свого хворого 5-місячного сина, в якого виявили підозру на ДЦП. Колегія суддів у складі Єлизавети Парахіної, Юрія Новака та Марини Високих призначили їй 10 років ув’язнення. Про це «Полтавщині» стало відомо з реєстру судових рішень.

Згідно з матеріалами справи, Віталіна Д. та Віталій Д. побралися у вересні 2019 року. У грудні того ж року в них народився син й вони селилися в орендованому будинку в селі Бутівці Хорольської громади, де чоловік зробив ремонт. Пологи були складні й дитина одразу ж потрапила до реанімації. Після виписки проблеми продовжилися — немовля було неспокійне, часто вигиналося.

Батьки ходили до кількох педіатрів, отримали настанови й дізналися, що в сина може бути дитячий церебральний параліч (ДЦП). Втім діагноз лікарі встановити у такому малому віці не могли й сказали, що треба чекати й спостерігати.

У день між кількома прийомами, 2 червня 2020-го, Віталіна Д. не витримала. Коли вона взяла сина, щоб погодувати, то спробувала вбити його: кілька разів повернула шию і придавила голову. Коли немовля перестало подавати ознаки життя, лишила його на підлозі повідомила про все чоловіку.

Той миттєво почав проводити реанімаційні заходи, потім зв’язав дружину, подзвонив лікарям, родичам і поліції. Дитина дихала, їй надягли комір і госпіталізували до обласної дитячої лікарні. У хлопчика діагностували закриту хребетну травму, пошкодження зв’язок шийного відділу хребта, зниження м’язового тонусу руки, садна, синці. Медики виписали хлопчика лише за 4 місяці.

Віталіну Д. одразу ж затримали і відправили в СІЗО, де вона перебуває й досі. А під кінець того ж року Віталій Д. подав на розлучення й суд розірвав шлюб. Хлопчика лишили з батьком.

У лютому 2020 року медики офіційно встановили дитині інвалідність до 16 років з діагнозом: дискінетичний ДЦП, структурна епілепсія, затримка психомоторного розвитку.

На суді жінка заперечила провину і заявила, що могла нанести дитині травми з необережності. Вона була втомлена й неуважна, адже немовля було неспокійне, а лікарі складали невтішні прогнози. Травми сина вона пояснила тим, що він знову вигнувся й вона намагалася його притиснути — аби не впав. Підтвердила, що казала, ніби дитині краще померти, ніж так жити, але наміру вбивати її вона не мала.

Втім, під час слідства вона постійно змінювала деталі показів, а обставини справи, результати слідчого експерименту й розповіді свідків говорили про зворотнє.

Тож врешті колегія суддів визнала Віталіну Д. винною у закінченому замаху на вбивство малолітньої дитини (ч. 2 ст. 15 п. 2 ч. 2 ст. 115 ККУ). У якості покарання їй призначили 10 років позбавлення волі, два з яких зарахують як час перебування під вартою під час розслідування.

Вирок поки не набув законної сили і може бути оскаржений до Полтавського апеляційного суду упродовж 30 днів. До того часу жінка продовжуватиме бути в СІЗО.

Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»