Суд виніс вирок чоловіку, який спалив живцем дружину у магазині в Крюкові

Сьогодні у Крюківському райсуді Кременчука закінчився розгляд резонансної справи щодо чоловіка, який 4 червня цього року, на вулиці Івана Приходька облив дружину пальним і підпалив її. Про це пише Кременчуцька газета.

Злочин відбувся за зачиненими дверима магазину побутової хімії “Фея” у Крюкові. Жінка від отриманих травм загинула. Тоді багато хто заявляв, що на такий крок міг піти лише психічно хворий чоловік. Але експертиза показала – він здоровий.

Вчора під час засідання суду було переглянуто слідчий експеримент. Згідно із записом експерименту, обвинувачений цілеспрямовано йшов на умисне вбивство. Причина такого кроку – він хотів за зраду покарати жінку і, аби не розлучатися з нею, планував також покінчити життя самогубством. Для цього він придбав паливно-мастильні матеріали і приладдя, спланував хід своєї операції. 

При цьому покази чоловіка протягом слідства та суду дещо різнилися. Спочатку він зазначив, що не планував вибух, але згодом сказав, що планував і не зміг втілити у життя все задумане, бо в магазині не вистачило кисню.

Вчора під час допиту він розповів, що перед тим, як підпалити себе та дружину, бив її. Вона кричала, а згодом вимагала пробачити….і, навіть, вони обнімалися. Це були їх останні обійми. На думку обвинуваченого він є сам  постраждалим. 

«Моя честь зачеплена бл ** дством, зрадою … Цей злочин був проти мене. Протестуючи проти її вчинку і суспільства, яке захищає бл ** дство, я вирішив вбити і себе і її.

Тисячоліттями за це спалювали, вбивали, а зараз їх захищають. Куди ми йдемо? Це мій протест проти цього бл ** ського суспільства», – сказав обвинувачений.

Цікаво також те, що обвинувачений йшов, як він каже на самогубство, але був одягнутий у вогнетривкий комбінезон і такі ж труси.

«Раз ви вирішили згоріти, то чому були одягнуті у вогнетривкий комбінезон і труси?» – запитав під час допиту прокурор Юрій Журавльов.

«Я не знав, що він такий і вогнетривкий. Дружина мені за 2 місяці до цього його купила. Я в ньому на роботу ходив і не знав, що він вогнестійкий …. Я ж обливав і себе, і її»,- відповів чоловік, явно лукавлячи. Він вважає, що сам не згорів, бо в приміщенні не вистачило повітря, а розбити вікно він не додумався.

Під час допиту він розповів і те, чого не казав раніше – про використання вогнемету.

Так, суддя Діана Зоріна задала йому уточнююче запитання, чи бачив він, як горіла його дружина.

«Звичайно … Коли метушня пішла і вона почала ховатися за прилавок. Я дістав вогнемет і використовував 5-6 пострілів. Хотів для себе залишити …

Мене охорона розлютила, так як ламала двері …

Вона через прилавок встає і полум’я вогнеметом. Вона йде в бік кута прилавка, а я ще пару пострілів зробив. Вона ще більше вогнем покрилася. Потім ще 2 постріли. Розгорнулася, зупинилася і впала.

Я думав, що більше будемо горіти до хвилини …» – з легкістю розповів обвинувачений, чим викликав обурення родичів постраждалої.

Протягом усього судового процесу обвинувачений та родичі сперечалися між собою, лунали звинувачення в обидва боки та навіть прокльони.

Єдині, хто підтримував обвинуваченого, була його старенька мати та адвокат.   

Проте сам він особливо не кається у скоєному і на запитання судді про каяття відповідає, що і зараз би все знову все повторив, тільки би краще підготувався до акту самоспалення.

Вже під час судових дебатів прокурор Ю.Журавльов, розповідаючи про злочин, нагадав, що обвинувачений все планував заздалегідь. Причиною злочину він назвав ревнощі. Після підпалу жінка померла від термічних опіків 70-79% тіла та шоку.

Також прокурор зазначив, що подія сталася у магазині, який розташований у житловому будинку і в разі вибуху могли б постраждати інші люди. Крім того, Ю.Журавльов зазначив, що обвинувачений носив із собою холодну зброю.

Враховуючи все це, прокурор попрохав призначити суддям обвинуваченому покарання у вигляді довічного ув’язнення.

Це ж саме попрохали і постраждалі.

Адвокат обвинуваченого намагалася скрасити його провину і казала, що злочин скоєно при зачинених дверях, а не публічно аби не постраждалі інші люди.

«Він провину визнавав, має на утриманні неповнолітнього сина та мати пенсіонерку», – заявила адвокат.

«Ваше останнє слово», – сказала суддя Д.Зоріна обвинуваченому, але у відповідь почула: «Мені казати нічого».

28 вересня колегія суддів пішла у нарадчу кімнату, а 29 жовтня о 10.00 оголосила вирок. У ньому колегія суддів зазначила, що критично ставиться до показів про вчинення самоспалення разом із дружиною, бо реальних дій для цього він не зробив. Каяття не висловлював…

Колегія суддів вирішила покарати обвинуваченого довічним терміном ув’язнення та стягнути з нього більше 15 тис грн за зроблені експертизи.

Сам обвинувачений вирок слухав мовчки і щось писав у своєму блокноті.

Коли після оголошення вироку журналісти запитали його про те чи погоджується він з вироком, то чоловік відповів: “Мені всі пох*й!” і продовжив ряд грубих висловлювань.

Сам вирок може ще бути оскаржено в апеляційному суді.