Суд покарав кременчужанина, який вбив бабусю

7 березня 2023 року Автозаводський райсуд Кременчука, розглянувши у відкритому судовому засіданні кримінальне провадження, внесене до ЄРДР від 13 червня 2022 року за обвинуваченням кременчужанина, із повною середньою освітою, не одруженого, не працюючого, військовозобов`язаного, раніше не судимого, у вчиненні кримінального правопорушеня, передбаченого ст. 119 ч.1 КК України (вбивство, вчинене через необережність, карається обмеженням волі на строк від трьох до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк). Про це йдеться у судовому вироці.

Так, 11 червня 2022 року, приблизно о 20 годині, чоловік, знаходячись за місцем свого проживання, у квартирі разом із своєю рідною бабусею, яка самостійно не мала змоги через стан здоров`я вживати їжу, годував її. Під час цього потерпіла почала падати на підлогу з дивану. Побачивши це, онук, передбачаючи настання тяжких наслідків у вигляді смерті, хоча повинний був і міг їх передбачити, різко підхопив її, схопивши її рукою за шию та поклав на диван.

У результаті вказаних дій, бабуся отримала тілесні ушкодження у вигляді закритої травми шиї, від яких померла на місці події. При судово-медичній експертизі трупа від 20.07.2022 року, виявили тілесні ушкодження: закриту травму шиї у вигляді: синця на підборідді та верхній частині шиї, синця в нижній частині шиї, згинального перелому пластини щитоподібного хряща, перелому верхнього та нижнього лівих рогів щитоподібного хряща, згинального перелому дуги перснеподібного хряща зліва, розгинального перелому дуги перснеподібного хряща по центру, крововиливу в м`які тканини довкола переломів, крововиливу в товщу лівої частки щитоподібної залози. Закрита травма шиї має прижиттєвий характер та враховуючи її характер та локалізацію утворилася від травматичної дії предмету із властивістю тупого твердого з обмеженою контактуючою поверхнею та ймовірніше за все в результаті здавлення кистю, сила при цьому діяла до передньої та правої бокової поверхні шиї, спереду назад та зліва направо та утворилися незадовго до настання смерті (період часу, який обчислюється першими хвилинами). Закрита травма шиї, яка ускладнилася розвитком небезпечного для життя стану-механічної асфіксії, за ступенем тяжкості має ознаки тяжких тілесних ушкоджень, за ознакою небезпеки для життя, а в даному випадку як такі, що призвели до смерті.

Обвинувачений у судовому засіданні вину у вчиненому кримінальному правопорушенні визнав повністю та пояснив , що 11.06.2022 року приблизно о 18 годині він знаходився у квартирі разом із своєю рідною бабусею, якій готував їжу.

Крім того, вина чоловіка підтвердилася наданими у судовому засідання показаннями експерта.

“Причиною смерті стала механічна асфіксія, яка розвинулась в результаті вищезазначеної травми шиї потерпілої та за ступенем тяжкості має ознаки тяжких тілесних ушкоджень, за ознакою небезпеки для життя, як такі, що призвели до смерті. У потерпілої були ним виявлені 2 види переломів: згинальний та розгинальний, від яких розвилась механічна асфіксія у потерпілої. Якщо б у потерпілої був тільки згинальний перелом або тільки розгинальний перелом , то механічна асфіксія не могла би розвитись. Також можливо завдання вище зазначених тілесних ушкоджень потерпілій якщо б її обвинувачений при падінні головою вниз на підлогу , різко схопив та потягнув за шию”, – йдеться далі у реєстрі.

Суд вважає доказаним у судовому засіданні скоєння обвинуваченим нетяжкого злочину та кваліфікує його дії за ст. 119 ч.1 КК України, як вбивство, вчинене через необережність.

При призначенні покарання обвинуваченому, суд враховує ступінь тяжкості вчиненого кримінального правопорушення, особистість обвинуваченого, який задовільно характеризується за місцем проживання, раніше до кримінальної відповідальності не притягався, стан здоровя обвинуваченого, який на обліку у лікаря психіатра та нарколога не перебуває, думку представника потерпілого, який на призначенні суворого покарання не наполягає, обставини, які помякшують і обтяжують покарання.

Відповідно до ст. 50 КК України покарання є заходом примусу, що застосовується від імені держави за вироком суду до особи, визнаної винною у вчиненні кримінального правопорушення, і полягає в передбаченому законом обмеженні прав і свобод засудженого. Покарання має на меті не тільки кару, а й виправлення засуджених, а також запобігання вчиненню нових кримінальних правопорушень як засудженими, так і іншими особами. Наведені приписи закону стосуються призначення, як основного так і додаткового покарання.

Обставинами, що пом`якшують покарання обвинуваченого у відповідності зі ст. 66 КК України, суд визнає щире каяття та активне сприяння розкриттю кримінального правопорушення, раніше до криміанльної відповідальності не притягався , його молодий вік.

З урахуванням вищевикладеного, суд вирішив чоловіка визнати винним у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ст. 119 ч.1 КК України та призначити йому покарання у вигляді 3 (трьох) років 6 (шести) місяців позбавлення волі.

На підставі ст. 75 КК України від призначеного судом покарання звільнити з іспитовим строком на 2 (два) роки 6 (шість) місяців.

Відповідно до вимог ст. 76 КК України, покласти чоловіка на обовязки: періодично зявлятися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації; повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання.

Та стягнути з нього на користь держав и процесуальні витрати по справі, пов`язані з проведенням судово- біологічної експертизи в сумі 3 тис 315 грн.

Вирок може бути оскаржений шляхом подання апеляційної скарги до Полтавського апеляційного суду, через Автозаводський районний суд м.Кременчука Полтавської області протягом тридцяти днів із дня його проголошення.