Шмигаль похвалився оплатою замовлених у 2018 році вагонів, а про обіцяні поїзди не згадав

Під час сьогоднішнього огляду виробництва ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод» Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль зазначив, що Довгострокова програма оновлення рухомого складу «Укрзалізниці» розрахована на 3-5 років. Її мета — модернізувати рухомий склад, а також забезпечити замовленнями українські машинобудівні підприємства. Денис Шмигаль підкреслив, що держава зі свого боку зробить усе, щоб підтримати національного виробника та збільшити попит на продукцію машинобудування:

— У понеділок Уряд прийняв фінансовий план «Укрзалізниці», де капітальні інвестиції в оновлення рухомого складу визначено ключовим завданням. Загальна сума таких інвестицій складе більш ніж 12 млрд грн. На 1 млрд буде здійснено закупівлі у Крюківського заводу.

Крім того, за словами Прем’єр-міністра, сьогодні почали надходити перші кошти у відповідності із затвердженим планом за 18 пасажирських вагонів, виготовлених на Крюківському вагонобудівному заводі. Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства за дорученням Президента України Володимира Зеленського почала розробляти механізм придбання ще 70 вагонів.

— Президент сказав, що в цьому році буде 90 вагонів. 20 уже виготовлені. Із сьогоднішнього дня за 18 вагонів відбувається оплата, вони вже відвантажені. Ще 2 вагони готові, є домовленості з «Укрзалізницею». Будуть проведені відповідні наради стосовно оплати, — зазначив Глава Уряду.

Потрібно зазначити, що мова йде про 21 купейні спальні вагони вартістю 589 млн грн, які виготовлені кременчужанами ще у 2018-2019 роках і за які «Укрзалізниця» досі не розраховувалася.

Про цей нюанс на своїй сторінці у Facebook повідомив і екс-міністр Володимир Омелян:

— Так от, сьогодні на Крюківському заводі — Прем’єр-міністр. Вже не так грізно, але авторитетно заявляє: ми щойно затвердили фінплан УЗ (посеред року затверджується план поточного року! Самого документу досі ніхто не бачив!), зараз закуповуємо 20 вагонів (з них 18 — ось прямо вже, а ще 2 — ось-ось), а ще як закупити 70 вагонів — будемо швидко думати. Про три дизель-потяги — взагалі ні пари з вуст, наче ніхто й не обіцяв… Ці 20 наявних вагонів було збудовано в 2018-19 рр., згідно з контраком з УЗ від 2019 року. Звісно, доблесний менеджмент УЗ, готуючись до співпраці з Дойчебаном, «забув» їх оплатити в минулому році. Тому, 20 (збудованих у 2019) + 90 (обіцяних Президентом). І ще три дизель-потяги!

За матеріалами сайту “Полтавщина”