Що буде з централізованим опаленням у Кременчуці

Як відомо, централізоване опалення у більшій частині лівобережного Кременчука забезпечувала Кременчуцька ТЕЦ. Але вона була зруйнована серією ракетних ударів російських військ і більше не може генерувати теплову енергію.

Наразі міська влада пропонує мешканцям багатоповерхівок переходити на автономне опалення. Але це можливо не всюди. То чи є можливість відновити централізоване опалення у майже 900 будинків? Про це розповів у інтерв’ю для газети “Телеграф” заступник мера Креемнчука з питань ЖКГ Іван Москалик.

На сьогодні ми розглядаємо генерацію теплоносія від наших промислових підприємств, які мають котельні, – пояснив Москалик. – Я не можу (виходячи з питань безпеки) називати ці підприємства, але є  домовленість, що вони можуть давати тепло у міську мережу. Для деяких потрібен ремонт – але в цілому вони у придатному стані. У цілому ми наберемо до 190 МВт теплової енергії. Це при тому, що середнє споживання лівобережжя взимку 150-160 МВт на годину. Так, на піку (у холоди) споживання доходило до 225 МВт, але якщо в нас буде 190 МВт на годину – однозначно, опалювальний сезон  ми «витягнемо», поза сумнівами. Крім того, деякі медичні заклади розглядають питання переходу на автономне опалення – це зменшить навантаження на загальну теплову мережу.

Зараз проводимо ревізію обладнання. Є розуміння на  рівні Кабміну. Кременчуку мають дати 100 мільйонів гривень на технічну підготовку: нам треба буде зробити нові врізки у магістральні мережі, поставити насосні групи, які регулюватимуть гідравлічний режим; налагодити роботу. Зрозуміло, що потрібна реконструкція.