СБУ перевірятиме колишнього нардепа з Кременчука на предмет державної зради

Рада національної безпеки і оборони доручила Службі безпеки України вивчити обставини голосування народних депутатів шостого скликання за Харківські угоди та у разі підтвердження ознак державної зради – порушити проти них кримінальні справи за ст. 111 Кримінального кодексу України. Про це заявив секретар РНБО Олексій Данілов за підсумками засідання Радбезу.

– У 2008 році РНБО було прийнято рішення, яке полягало в наступному: упродовж двох місяців Кабінет міністрів мав запропонувати законопроєкт, який би урегульовував питання виходу Чорноморського флоту Російської Федерації в 2017 році (із Криму – ред.). На превеликий жаль, цей законопроект не був з невідомих нам причин зроблений, і ми вважаємо, що це була перша цеглина, яка почала руйнувати всю систему нашої безпеки і привела до того, що у 2010 році з’явились так звані Харківські угоди, які у безпрецедентно короткий проміжок часу, через 4 дні після підписання їх у Харкові, були ратифіковані депутатами Верховної Ради. Є окреме доручення СБУ з’ясувати обставини, в який спосіб ці 236 депутатів голосували з цього питання, і якщо СБУ буде вважати за необхідне, вона має порушити справи по 111-й статті нашого Кримінального кодексу по держзраді до відповідних осіб, – заявив Данілов.

Він уточнив, що голосування відбувалось 27 квітня 2007 року, і пообіцяв надати перелік прізвищ народних депутатів. Cеред тих, хто голосував за продовження перебування російської військової бази Чорноморського флоту в Криму був нардеп з Кременчука Олег Надоша (Партія регіонів).