Розкрити вбивство минулих років на Полтавщині допомогла судова експертиза та сучасні технології 

Як повідомив заступник начальника поліції Полтавщини Сергій Рекун, розкриття вбивства 15-річної давнини у Лубенському районі було успішним завдяки результатам молекулярно-генетичної експертизи, яку оперативно та якісно провели експерти Департаменту науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України. Також важливу роль відіграв спеціальний прилад «ANDY 6С», який дозволяє слідчим та спеціалістам-криміналістам швидко визначати ДНК-профіль людини та порівнювати зразки ДНК.

розкрити вбивство минулих років на полтавщині допомогла судова експертиза та сучасні технології – сергій рекун

Нагадаємо, поліцейські Полтавщини встановили обставини вбивства мешканця Лубен (1979 року народження), який зник безвісти у 2009 році. Відповідно до інформації, яку раніше повідомив Сергій Рекун, щоб приховати злочин, 38-річний підозрюваний позбувся тіла жертви. 

Правоохоронці виявили залишки кісток людського тіла та фрагменти м’яких тканин на дні закинутого колодязя на одній з вулиць Лубен. 

«Встановити відповідність генетичних ознак безвісно зниклому вдалося завдяки злагодженій роботі експертів ДНДЕКЦ МВС. Пришвидшенню цього процесу сприяв і прилад «ANDY 6С», який за 90-120 хвилин визначає ДНК-профіль людини та переводить його в цифровий код», – пояснив заступник очільника поліції області.

Зібрана доказова база стала основою для вручення підозри фігуранту 23 травня цього року. 

Слідчим підрозділом поліції, під процесуальним керівництвом Полтавської обласної прокуратури, здійснюється досудове розслідування за частиною 1 статті 115 (Умисне вбивство) Кримінального кодексу України. Слідчі дії тривають.