Росіянина посадили на три роки за стрілянину у Кременчуці

Нещодавно Автозаводський районний суд у відкритому судовому засіданні розглянув справу щодо уродженця м. Петрово-Забайкальськ, Читінської області, Російської Федерації у вчиненні злочину, передбаченого ст. 185 (Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами)  ч.3 Кримінального кодексу України.

Про це йдеться у вироку суду, який розміщено у Єдиному реєстрі судових рішень.

В кінці лютого, 2020 року,  неодноразово судимий чоловік,  перебуваючи на території загальноосвітньої школи № 26 м.Кременчука, придбав (знайшов) вогнепальну зброю, а саме пістолет марки «EKOL», зі спорядженим магазином, який надалі незаконно носив при собі.

А 5 березня 2020 року, перебуваючи на проспекті Лесі Українки, в ході конфлікту, в цілях самозахисту, здійснив постріл з пістолету.

Після чого переніс його через проїзну частину та поклав під колесо вантажного автомобіля, який був припаркований навпроти будинку № 40 по проспекту Лесі Українки. З місця вчинення злочину зник.

Наступного дня  в ході проведення огляду місця події, виявлено та вилучено предмет ззовні схожий на пістолет споряджений 5-ма набоями. Відповідно до висновку судово-балістичної експертизи, вилучений пістолет являється короткоствольною, гладкоствольною, вогнепальною зброєю пістолетом виготовленим шляхом переробки стартового пістолета «EKOL», моделі «ALP», калібру 9 мм, промислового виготовлення, що виражається в видаленні заглушки каналу ствола та заглушенні газопровідного отвору самостійним способом. Надані на дослідження п`ять патронів, є бойовими припасами , пістолетними патронами калібру 9 мм Р.А.К.

Обвинувачений в судовому засіданні свою вину у вчиненні кримінального правопорушення визнав повністю. Він пояснив, що 05 березня 2020 року він застосував зброю , так як на нього хотів напасти інший чоловік і викрасти його речі. У скоєному щиро каявся , просив його суворо не карати.

Суд визнав обвинувачуваного винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст.263 ч.1 КК України та призначив йому покарання у вигляді 3-х років позбавлення волі.

На підставі ст. 75 КК України  обвинувачуваного вирішили від призначеного судом покарання звільнити з випробувальним строком на 1 рік.

Стягнути з обвинуваченого  на користь держави процесуальні витрати, пов`язані із проведенням по справі судово балістичних експертиз у сумі 1 тис 570 грн 10 коп

Вирок вступив у силу 31 липня 2020 року.

За матеріалами сайту Кременчуцька газета