Річка Дніпро через кілька років може стати болотом: що знайшли експерти

В Україні помирає Дніпро. Разом із іншими річками та озерами він забруднений пестицидами, ліками, отрутохімікатами та шкідливими важкими металами. Про це йдеться в сюжеті ТСН.

У водоймах майже не залишилося чистих місць і щороку ситуація стрімко гіршає. Тож Україна, якщо не вживати заходів, за кілька років може втратити питну воду. Критичну ситуацію озвучили в Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України.

Через неконтрольовані скиди підприємств й відсутність фільтрів на ливнівках по всій країні Дніпро гниє, цвіте, міліє, стає болотом. Страждає від відсутності течії. А взимку засолюється від солі, якою посипають дороги. Дані у міністерства попередні. Аби вони були точнішими, на Київщині відкрили сучасну лабораторію, щоб вивчати стан річок. Результат моніторингу пообіцяли оголосити в кінці року. 

Спеціалісти провели скрінинг у всіх басейнах річок України. Вони виявили перевищення антидепресантів, фармацевтичних препаратів “ковідного” протоколу, велике перевищення пестицидами, агрохімікатами.