Ракетний удар по ТЦ «Амстор» у Кременчуці: що відомо про зниклих і загиблих

Після ракетного удару по ТЦ у Кременчуці до лікарень потрапили 101 особа, з них одна дитина. Також ідентифіковано 17 загиблих. Родичі продовжують шукати 4-х людей.

На п’ятий день після трагедії в торговому центрі «Амстор» у Кременчуці фахівці ідентифікували 17 загиблих, більшість із яких були працівниками закладу. Понад 100 людей звернулися до медиків. Про це повідомив під час прес-конференції прокурор Полтавської області Антон Столітній.

За його словами, станом на ранок 1 липня прокуратурі Полтавської області відомо про 101 особу, яка звернулася до лікарень Кременчука. З них 1 дитина. З них госпіталізовано було 54 особи, з яких у тяжкому стані — 31. Одна з госпіталізованих осіб померла у лікарні. Кількість загиблих, встановлених на сьогодні — 17.

— Окрім того, знайдено 28 фрагментів тіл. Проведено експрес-ДНК, яке встановило ідентичність по фрагментах 17. Тобто наразі усі 17 загиблих ідентифіковані. З них працівників ТЦ «Амстор» — одна особа, вісім осіб — працівники «Сільпо», відвідувачів — сім та один працівник магазину «Єва» — 1. Збігів профілів ДНК, по яких ми не змогли встановити роль — 4. Наразі надійшло 44 звернення про безвісти зниклих громадян. З них місце перебування 23 осіб уже встановили. У розшуку 21 особа, з яких 17 ідентифікували як загиблих, — зазначив Антон Столітній.

Окрім того, фахівці провели 83 огляди, а правоохоронці — близько 500 слідчих дій.

Рятувальники розібрали 80% завалів. Залишилися найважчі місця, де є небезпека для працівників ДСНС. Найближчим часом команда сподівається завершити розбір завалів.

Під час розбору троє рятувальників були травмовані. Начальник зміни оперативно-координаційного відділення Станіслав Блінов з Кременчука отримав отруєння продуктами горіння, але за кілька днів у лікарні прийшов до норми. Старший рятувальник-дозиметрист Олександр Шкумат із Полтави отримав забій ноги і після нетривалого лікування перебуває вдома. Лікарі підозрювали перелам ноги, але він відбувся забоєм. Більш серйозні травми у начальника караулу 5-ї ДПРЧ м. Миргород Юрія Сирова. Він впав у кому і родина збирає кошти на лікування.

Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»