Прокуратура вимагає повернути земельну ділянку в Кременчуці у комунальну власність

За позовом Кременчуцької місцевої прокуратури Господарський суд Полтавської області відкрив провадження у справі щодо скасування рішення Кременчуцької міської ради про передачу в оренду земельної ділянки, визнання недійсним договору оренди, скасування його державної реєстрації та повернення землі у комунальну власність.

Прокуратура встановила, що міська рада своїм рішенням затвердила технічну документацію із землеустрою і передала в оренду приватній будівельній компанії понад гектар землі вартістю більше 20,5 млн грн не лише для завершення будівництва трансформаторної підстанції, а й двох новобудов (дев’ятиповерхових житлових будинків). Окрім цього, площа наданої в оренду земельної ділянки в 177 разів більша від площі об’єкта нерухомого майна (майбутньої підстанції), розташованого на вказаній ділянці.

У зв’язку з тим, що органом місцевого самоврядування не враховано, що передача в оренду для нового будівництва земельної ділянки у розмірах, які значно перевищують площу нерухомого майна, передбачає дотримання процедури земельних торгів, визначених статтями 134 та 135 Земельного кодексу України, прокуратура звернулася до суду.

Пресслужба прокуратури Полтавської області