Президент ФК “Кремінь” розповів про причини звільнення головного тренера

Президент футбольного клубу «Кремінь» Сергій Ковнір розповів про фінансовий стан команди, хто покинув «Кремінь» та з чим пов’язане рішення про дострокове припинення співпраці з головним тренером Олександром Головком.

В кінці сезону головний тренер Олександр Головко подав списки гравців, яких надалі не бачить в команді. Список співпав з думкою президента ФК «Кремінь» Сергієм Ковніром та директором Андрієм Недяком. Під час розривання контрактів з’ясувалося, що були підписані не вигідні для клубу контракти з рядом гравців. Сума компенсації для цих гравців велика, але оскільки гравці не показали необхідний результат, клуб все одно вирішив з ними розірвати контракт. У результаті розтавання з цими гравцями у бюджеті клубу з’явилася велика фінансова діра.

– Зустрічався з Олександром Борисовичем й розглядали плани на наступний рік виходячи з того бюджету, який залишався. Був виділений бюджет на сезон у повному обсязі й сума бюджету не змінилася, але через те, що частина гравців перехворіла на коронавірус, а частина травмована – довелося доукомплектовуватися гравцями: це і Жонатан Ліма, і Денис Норенков, й Антоніо. Плюс компенсації гравцям. Й відбувся перекіс в бюджеті. У результаті на другу частину чемпіонату залишаться близько 35-40% бюджету.

– Сергій Володимирович, які Ви бачили шляхи виходу з даної ситуації?

Один з варіантів, ми продовжуємо у тому форматі як є і доукомплектовуємося гравцями, але у квітні/травні почалися затримки з виплати заробітної плати.

Оскільки при тому бюджеті ніхто нікому не хотів бути заборгований, був варіант догравати чемпіонат молоддю. Питання навіть стояло, щоб знятися з чемпіонату, адже фінансова діра передбачалася великою.

Ми з Олександром Борисовичем розглядали різні варіанти й він запропонував неочікуване рішення – розірвати контракт.

– Достроково припинити контракт?

– Олександр Борисович запропонував мужній вчинок – знятися з поста головного тренера, щоб «Кремінь» зміг дограти чемпіонат на високій ноті. Ми дуже вдячні йому за це.

В житті іноді доводиться приймати рішення, які не подобаються. Це одне з таких. Ні мені, ні Олександру Борисовичу це рішення не подобається, але необхідно було виходити з даної ситуації.

Ми задоволені співпрацею та роботою, яку зробив Олександр Головко, він задав необхідну планку, нижче якої ми не повинні опускатися.

– Ви говорили, що разом з тренером узгодили список гравців, які покинули команду. Можете назвати хто саме?

– Достроково припинили контракти зі Станіславом Кулішом, Сергієм Чеботаєвим, Русланом Зубковим, Олегом Бородаєм. Команду також покинули: Ілля Брюхов, Владислав Закорський, Максим Кучеренко. З Жонатаном та Денисом Норенковим контракти були розраховані на місяць-півтори, до зими, щоб підсилити команду. Також оренда закінчилася у Дениса Галати та Дениса Островського. Щодо Станіслава Сорокіна – у нього оренда розрахована до літа 2021 року.

– Чи розглядали варіанти на пост головного тренера? Коли озвучите прізвище нового наставника?

– Ще ні. До зимових зборів команди плануємо визначитися з кандидатурою головного тренера. До цього часу маємо його обрати та визначити шлях розвитку, адже завдання на сезон – залишитися у Першій лізі та піднятися якомога вище у турнірній таблиці – ніхто не скасовував.

– Коли команда виходить з відпустки?

– Плануємо наприкінці січня зібрати команду.

За матеріалами пресслужби клубу