Представник російського акціонера вийшов з наглядової ради КВБЗ

За власним бажанням склав повноваження член наглядової ради ПАТ “Крюківський вагонобудівний завод« (КВБЗ, Кременчук) Вадим Дузік, представник власника 25% акцій підприємства — австрійської OW Capital Management GmbH (належить російському бізнесменові Станіславу Гамзалову).

Про це йдеться у повідомленні КВСЗ у системі розкриття інформації Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку України. Заяву Дузіка КВБЗ отримав 6 червня. Того ж дня наглядова рада припинила його повноваження.

Дузік увійшов до наглядової ради як представник OW Capital Management у вересні 2021 року. Зараз замість нього до складу ради ніхто не був обраний.

Нагадаємо, київська міська прокуратура 31 травня повідомила про кримінальне провадження щодо посадових осіб КВБЗ за фактом заволодіння грошима підприємства шляхом зловживання службовим становищем та фінансування насильницького захоплення державної влади, зміни кордонів державного кордону України (ч.5. ст.191, ч.4 ст.110) -2 КК).

Прокурори під час досудового розслідування встановили, що за сприяння громадянина Росії, якому належить 25% акцій підприємства, завод «систематично здійснював закупівлю деталей для будівництва вагонів у підприємств із РФ за завищеними цінами за наявності аналогів українського виробництва нижчої вартості».

За клопотанням прокуратури корпоративні права КВБЗ були заарештовані, вирішується питання щодо їх передачі в управління державі, зазначило відомство.