Поїв алкоголем і возив у Кременчук. Що розповіли про педофіла з Горішніх Плавнів його жертви

Фотограф-педофіл з Горішніх Плавнів на ім’я Валентин став відомим на всю Україну. Стало це після його затримання 2 серпня цього року. Він приїхав на Сумщину до 9-річної дівчинки, з якою познайомився в інтернеті. Чоловік пообіцяв звозити дитину в МакДональдз, однак відвіз її на орендовану квартиру, де вчиняв з нею дії сексуального характеру, які можна кваліфікувати як зґвалтування. 

Зараз Валентин знаходиться в СІЗО, з якого намгається вирватися будь-яким способом. Він влаштовує на суді істерики, йому викликають швидку, але все ж таки залишають під вартою. Новий 2021 рік педофіл проведе за гратами. А можливо і все життя, адже йому загрожує довічне ув’язнення…

Кілька дівчат, які раніше стикалися з Валентином в його рідному місті, на умовах збереження анонімності розповіли OBOZREVATEL про свій гіркий досвід у 2008-2015 роках. Скільки всього дівчаток могли бути жертвами фотографа-педофіла – можна тільки здогадуватися.

Публікуємо розповіді від першої особи, змінено тільки імена.

Надія. На момент зґвалтування їй тільки виповнилося 15 років:

– Уся ситуація сталася років сім тому. Ми з ним познайомилися в таборі “Горизонт”, де він був фотографом. Туди дуже багато дітей їздили з Комсомольська (з 2016 року місто перейменоване в Горішні Плавні.  Ред.). Кликав мене на фотосесії… Я сприймала його як друга і не більше.

Він дуже любив стежити за моїм ВК, підписував на порнографічні групи, особливо #ДЕТСКОЕПОРНО.

Коли я заходила у свої групи в ВК, там була купа дитячих порногруп.

Я в них не заглядала і не знаю, що там було – просто бачила назви.

А ще він любив відповідати на мої повідомлення, читати листування і навіть не приховував цього. Говорив, що у нього є якась програма, яку купив для цього. Не знаю, чи поставив її мені віддалено або мав фізичний доступ до мого комп’ютера – він допомагав моїм рідним на роботі як ремонтник якогось із комп’ютерів, програміст. І, можливо, він був у мене вдома.

Ще кілька разів відбирав телефон силою, діставав звідти карту пам’яті й забирав на кілька діб.

Постійно кликав зустрітися і просив запросити подругу – щоразу нову, гарну. Він не описував, яку треба, найімовірніше, просто моніторив, кому я пишу і кого запрошую, а потім міг сказати, що цю або цю не потрібно кликати. Переважно це були дівчатка мого віку – невисокі, стрункі.

Говорив, що буде з другом, щоб я теж узяла подругу, і ми пофотографуємось.

Деякі боялися їхати, а мене-то він переконав, що все це чутки і неправда – я так і вважала.

Спілкування тривало приблизно 3-4 місяці до того, як… Я думала, що він мій друг і погодилася зустрітися – він покликав мене подивитися фільм. Коли я сіла до нього в машину, я відчула, що буде щось погане…

Він відвіз мене на орендовану квартиру в сусідньому місті, дав якийсь алкоголь, і я сказала, що спати хочу. А потім уже все почалося. Коли мені страшно до жаху, я не можу нічого зробити. Ось просто ступор якийсь.

Так і того разу трапилося, я не намагалася навіть його зупинити – ні слова, ні дії, нічого. Було дуже страшно.

Він знав, що я нікому не розповім – тоді я не ладила з мамою, була неслухняним підлітком. І він цим скористався.

Після того, що трапилося (зґвалтування. – Ред.), мені вдалося все приховати, але моя подруга сказала, що зі мною щось не так, почала питати і я їй розповіла. Вона зрозуміла, що трапилося, підтримувала мене.

Після цього він зник, але десь через місяць або трохи більше повернувся. Просив у мене фотки і відео відверті, пропонував зустрітися ще раз.

Я зараз живу в іншому місті і рідко туди приїжджаю. Але коли приїжджала, бачила його машину – Mazda 3. Я пам’ятаю всі машини, які у нього були. І коли я йшла вулицею, то завжди оберталася, щоб подивитися, чи не їде він…

Валерія. Познайомилася з Валентином, коли їй було 13 років:

– Ми познайомилися, коли мені було 13 років. Я відпочивала в таборі, і він туди приїхав. Писав мені не один рік. І з подругою возив нас фотографувати – з ним ще друг їздив.

З нами теж могло статися таке, як у багатьох дівчаток, щастя, що вийшло піти без наслідків.

Зараз усе так очевидно, до чого він схиляв, а раніше я взагалі не розуміла поганих натяків.

Валерія надала OBOZREVATEL скриншоти листування в ВК із Валентином і дозволила їх опублікувати. На скриншотах вказано дати розмов – це 2014 і 2015 роки. Валентин постійно зазиває на “фотосесію”, зізнається, що раніше зламував сторінку в соцмережі, запрошує 13-річну дівчинку “в гості на ніч”, просить узяти із собою красиву подругу (“не свинку”) та “ображається”, коли вже 14-річна дівчинка згадує про різницю у віці.

Листування з Валентином, до дівчинки він звертається "Вась", як до друга

На скриншотах видно, що Валентин востаннє заходив у ВК 2 серпня цього року. Цього дня його якраз затримали правоохоронці.

Листування з Валентином – у 2014 році Валерії було 13 років. У 2015-му вона вже прямо сказала "фотографу" про різницю у віці
Листування з Валентином – розповів, що є "охріненна ідея"

Євгенія. На момент знайомства з “фотографом” їй було 11 років:

– Я знала Валіка ще у 2008-2012 роках, і він уже був таким. Усі, абсолютно всі, хто його знав, подумали про нього найперше, коли прочитали новину про те, що в Сумах затримали фотографа після зґвалтування 9-річної дівчинки. Це не випадковість і не фатальна помилка – багато років він відточував свої навички маніпуляцій і залякування дівчаток.

Валік багато фоткав на заходах дівчаток, які танцювали, співали – так теж зблизився. А ще в місті був мережевий чат Фобоса, я вже забула, як називався – він там знайомився активно. Потім в ІCQ. Ось в айсік’ю і були вульгарні розмови про вподобання в сексі під якимось лівим ніком. Потім спілкування продовжилося у ВК – запрошення на фотосет, у Кремінь (Кременчук.  Ред.), додому… Без якихось натяків, але я зараз уже розумію, що і просто запрошень досить, щоб забити тривогу. І мені шкода, що я тоді цього не розуміла.

Коли ми спілкувалися, мені було на два роки більше, ніж дівчинці, за яку його взяли зараз. Схема була такою: спочатку він засипав компліментами, потім розповідав про те, наскільки я здаюся дорослішою за свої роки, і гріх хлопцям, які старші, на мене не задивлятися.

Поступово переводив розмову на більш пікантні теми, розповідав про те, що йому подобається в сексі, питав, що подобається мені, коли говорила, що не знаю, – просив вибрати між декількома варіантами.

М’яко натякав, що з ним можна спробувати що завгодно з цього.

Розповідав, що робив у студії фото “ню” багатьом дівчатам мого віку, кликав прийти – просто пофоткатися, а там, може, і на фото цікавіші наважуся.

Робив уже тоді все професійно: анонімний профіль в окремому месенджері, повторення мантр “за обопільною згодою”, “тільки якщо захочеш”. Я злякалася і різко обрубила спілкування.

Раз на рік-півтора він писав, “промацував ґрунт”: чи є хлопець, брат, батько, запрошував поїхати разом до Кременчука, прийти в студію, придумував приводи зайти до нього додому і так далі. Я завжди відмовлялася і завжди він виставляв ситуацію так, що я почувалася по-дурному. Просто профі маніпуляцій.

Кілька раз ми перетиналися наживо на вулиці.

Під час однієї з таких зустрічей він розповів мені про те, що його колишня дівчина в 14 завагітніла, і він допоміг їй зробити аборт. Розповідав радісно так!

Я не знаю, хто це був, але після цього ще більше його побоювалася. Весь час раніше бачила його в місті в компанії дівчаток, набагато молодших за себе. Тоді це не так різало очі – йому було 20 із чимось, а дівчатам по 11-14 років. Але Валік росте, а вік жертв залишився тим же. Я впевнена, що за грамотного обшуку у нього знайдуть терабайти ню і порно неповнолітніх.

Я пам’ятаю свої відчуття в тому віці: він завертав діалог так, що це я почувалася винною, якоюсь недорослою чи недоброзичливою. Про міліцію навіть думки не виникало – я ж і так “винна”, морозила його. Та й здавалося тоді це просто своєрідним підкатом. Хто в 9-12 років знає, як зав’язуються близькі стосунки в дорослих? Де флірт і вираження симпатії, а де злочин? Та ніхто.

Діти вже можуть розуміти, як відбувається секс, але те, як будуються здорові стосунки, навіть багато дорослих не розуміють, що вже говорити про школярок. Дратують ті, хто звинувачує дітей, – вони просто не розуміють, наскільки вправно можна маніпулювати тими, у кого ще немає з чим порівняти цей досвід спілкування.

За матеріалами майту Обозреватель