Полтавський шахрай розповів, як рятував від тюрми голову Кременчуцької МСЕК

Київський райсуд Полтави виніс вирок полтавцеві Роману Біріну, який зіграв посередника у справі пришвидшення оформлення інвалідності і взяв за послуги 32 тис. грн. 2 лютого суддя Юрій Куліш призначив йому 34 тис. грн штрафу. Про інформує сайт “Полтавщина» з посиланням на реєстр судових рішень та офіційний сайт суду.

Біріна ж засудили за те, що він взяв гроші у потерпілого, обіцяючи допомогти з оформленням інвалідності. Назвав суму  $1200. Отримав першу частину грошей, а при передачі другої був затриманий.

Роман Бірін

У перших ухвалах по цьому провадженню містилося формулювання, що службові особи Кременчуцької міжрайонної медико-соціальної експертної комісії № 1 загального профілю Південного госпітального округу вступили в злочинну змову Романом Біріним, щоби отримувати неправомірну вигоду за надання актів огляду МСЕК для отримання груп інвалідності.

Втім, коли справа дійшла до суду, з матеріалів прибрали це формулювання, а провадження перекваліфікували на ч. 1 ст. 190 ККУ (Шахрайство). Підставою стало те, що Бірін не передав хабар або його частину лікарям МСЕКу. До того ж, потерпілий врешті отримав 2-гу групу інвалідності. Тобто його питання вирішилося б і без «допомоги» зі сторони.

Звідки ж взявся у справі голова Кременчуцької МСЕК?

Як з’ясували журналісти «Суспільного», Роман Бірін давно товаришує із Русланом Серажимом — уже колишнім керівником тієї самої Кременчуцької МСЕК № 1. У 2016 році Серажим був затриманий на хабарі, а за 1,5 роки — засуджений за це до 25 тис. грн штрафу. Втім, він продовжив працювати у МСЕКу і, станом на осінь минулого року, керував обласною неврологічною МСЕК у Полтаві та пересувався на Lexus GX 460.

Коментуючи один із дописів на своїй сторінці у фейсбуці, Роман Бірін написав, що саме його автомобілем у 2016 році користувався Руслан Серажим і саме звідти правоохоронці вилучили 15 тис. грн хабара.

«Йому підкинули бабло, причому в мій джип, який я йому дав тоді покататися. Його затримали, загрожувало хлопцю реальних 8-12 років по цій статті. Я втрутився, і друг відбувся штрафом. Так інколи буває», — написав Роман Бірін.

Залишається лише здогадуватися, що саме мав на увазі Бірін, коли говорив про «втручання». Також можна зробити висновок, що він давно вже має впливові знайомства у МСЕК і, вірогідно, ця справа посередництва у нього не перша.