Полтава заборонила, Дніпро – дозволив: ОВА прийняли протилежні рішення щодо святкування Великодня

Кременчук оперативний повідомляв про те, що голова Полтавської ОВА Дмитро Лунін оголосив про введення заборони на масове святкування Великодня.

Від 13:00 23 квітня до 6:00 26 квітня не проводимо масових церковних служб ні в храмах, ні на територіях поруч із ними. Богослужіння цими днями в приміщеннях – без вірян. Лише до 10 священнослужителів, – повідомив Лунін.

Російський ворог не гребує нічим. Навіть Великдень для нього лише нагода, щоб зіпсувати українцям велике свято. Ми не хочемо давати окупантам такого шансу, тому маємо максимально убезпечити один одного, – пояснив начальник ОВА своє рішення

Згодом у ПОВА пояснили, що обмеження стосуються саме Великодніх святкувань. У “повсякденному житті” додаткових обмежень не вводиться і мешканцям Полтавщини дозволено ходити, наприклад, в магазини.

Тим часом у Дніпропетровській області прийнято діаметрально протилежне рішення – там скасували комендантську годину у Великодню ніч. Про це в неділю, 17 квітня, повідомив голова Дніпропетровської обласної ради, заступник керівника ради оборони регіону Микола Лукашук на своїй сторінці у Facebook.

Всі віряни зможуть відвідати богослужіння. Керівники органів місцевого самоврядування вже отримали вказівку не вимикати вуличне освітлення і за потреби збільшити кількість громадського транспорту. Вживати алкогольні напої в громадських місцях людям заборонено.За безпекою в посиленому режимі стежитимуть співробітники Нацполіції разом з військовими ЗСУ. Ми їм повністю довіряємо і знаємо, що кожен мешканець області буде під надійним захистом, – сказано в повідомленні Лукашука.

Складається враження, що керівникам обласних військових адміністрацій надали надто багато повноважень і вони починають від них дуріти, – так прокоментували два рішення редактори телеграм-каналу ОК Кременчук. – Дві сусідні області. У Полтавській вводять суворі обмеження, фактично забороняючи святкування Великодня. У Дніпропетровській – знімають на Великдень всі обмеження, та ще й сприяють тому, щоб люди потрапили на церковні служби.
Як так може бути? Це точно одна країна? Між собою керівники ОВА якось спілкуються? А в ОП якісь рекомендації виробляють з цього приводу?