Поліція розслідує понад 200 ДТП в яких загинули та травмувались люди

На Полтавщині упродовж липня та серпня спостерігається різке збільшення кількості дорожньо-транспортних пригод, в яких загинули та травмувалися учасники дорожнього руху. Лише протягом першої декади серпня сталося 4 ДТП, унаслідок яких загинули громадяни. Загалом, з початку року на вулицях та дорогах області у автопригодах постраждали близько 500 осіб.   

Віталій Браславець, начальник відділу по розслідуванню злочинів у сфері транспорту слідчого управління поліції Полтавщини, повідомив: «У поточному році на території Полтавської області слідчими підрозділами поліції зареєстровано 376 дорожньо-транспортних пригод, в яких 46 осіб загинули та 468 отримали тілесні ушкодження. За 202 фактами ДТП, в яких потерпілі отримали середньої тяжкості тілесні ушкодження або тяжкі тілесні ушкодження, або загинули, поліцією відкриті кримінальні провадження, з яких 98 – вже спрямовано до суду. Ще у 174 автопригодах, в яких особи отримали легкі тілесні ушкодження, прийняті процесуальні рішення у рамках Кодексу України про адміністративні правопорушення».  

За аналітичними даними Слідчого управління поліції Полтавщини, найбільш поширеними причинами ДТП є перевищення водіями встановлених обмежень щодо швидкості руху транспортних засобів, порушення правил обгону та проїзду перехресть, а також неуважність за кермом. До найбільш тяжких наслідків призводять ДТП за участю водіїв, які керують транспортними засобами у стані сп’яніння. 

Рекомендуємо учасникам дорожнього руху:

•    Суворо дотримуватися правил дорожньої безпеки;
•    Не сідати за кермо у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння, або після вживання медичних препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції;
•    Дотримуватися встановленого Правилами швидкісного режиму руху;
•    Дотримуватися інтервалу та дистанції під час руху;
•    Вчасно подавати сигналу про зміни напрямку руху;
•    Дотримуватися сигналів світлофорів та регулювальників;
•     Пристібатися пасками безпеки;
•    У разі перевезення дітей використовувати для їх безпеки дитячі автокрісла.

Завжди будьте уважними та пам’ятайте, що вдома вас чекають рідні.