Поліція Полтавщини отримала сучасне обладнання для виявлення прихованих доказів на місці злочину

Відділ криміналістичного забезпечення Слідчого управління поліції Полтавщини отримав від Національної поліції України передове криміналістичне обладнання, надане Посольством США. Новий пакет матеріально-технічної допомоги включає комплект для пошуку, виявлення та візуалізації прихованих слідів рук «RUVIS» та наземний лазерний сканер компанії RIEGL, що дозволяє створювати тривимірну модель простору. Про це повідомив тимчасово виконувач обов’язків начальника поліції Полтавщини Сергій Рекун. 

Він зазначив, що отримане обладнання значно розширить можливості спеціалістів-криміналістів у пошуку невидимих і мало видимих слідів злочинної діяльності. 

Унікальна система тривимірного лазерного сканування, що поєднує інноваційні технології опрацювання даних та обробки форми сигналу, дозволяє створити 3D-модель місця вчинення злочину як у приміщенні, так і на відкритій місцевості.

поліція полтавщини отримала сучасні криміналістичні прилади для лазерного 3d-сканування та виявлення й фіксації прихованих слідів злочинів

RUVIS може побачити приховані відбитки пальців та об’єкти біологічного походження навіть при денному світлі та без застосування порошків, реактивів та засобів закріплення слідів. Відбитки пальців рук, які неможливо вилучити з місця події через ризик їх руйнації, поліцейські зможуть фіксувати на фотокамеру, що йде в комплекті зі спеціальним оптичним приладом. Надалі об’єктом експертного дослідження буде не сам слід, а надрукований фотознімок з виявленим відбитком.

поліція полтавщини отримала сучасні криміналістичні прилади для лазерного 3d-сканування та виявлення й фіксації прихованих слідів злочинівКомплект для пошуку, виявлення та візуалізації прихованих слідів рук першими почнуть використовувати спеціалісти-криміналісти поліцейських підрозділів Полтавського району. Сьогодні в Полтавському райуправлінні для них відбувся тренінг за участі начальника відділу криміналістичного забезпечення Василя Ляліна та начальника відділу дактилоскопічних досліджень Полтавського Науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС Ігоря Рудика.