Поліцейські затримали банду, яка крала нафтопродукти у державного підприємства

Спільники незаконно «врізались» у нафтопровід в Дніпропетровській та Полтавській областях і приєднували в місці пошкодження крани високого тиску та спеціальне обладнання. З державного нафтопроводу фігуранти встигли викачати понад 50 тисяч літрів нафти на півтора мільйона гривень. Ще пів мільйона гривень становлять збитки від пошкоджень нафтових труб.

Оперативники Департаменту карного розшуку встановили організатора злочинної групи та шістьох її учасників, а саме — 30-річного мешканця Полтавської області, який залучив до схеми мешканців Кривого Рогу та власника нафтобази в Черкаській області. Крім того, за участі працівників безпеки нафтопереробного державного підприємства було виявлено всі місця пошкодження нафтопроводу.

Через них перекачували нафту помпою в спеціально обладнані транспортні засоби, а після — перевантажували її у бензовози і транспортували на нафтобазу в Черкаській області для подальшої переробки та продажу. Для підтримки тиску в нафтопроводі й уникнення спрацювання сигналізації заміняли вкрадене пальне простою водою. 

«Бізнесмени» встигли викачати понад 50 тисяч літрів нафти на півтора мільйона гривень. Ще пів мільйона гривень становлять збитки від пошкоджень нафтових труб.

Слідчі Нацполіції провели 35 обшуків на території Київської, Дніпропетровської, Полтавської та Черкаської областей, у ході яких вилучили обладнання для перекачування нафтопродуктів та інші знаряддя пошкодження нафтопроводу. Також вилучено бензовоз з понад 12 тис літрів нафтосировини,  спеціально обладнаний під її викачування «КАМАЗ» та ще дві вантажівки, які перевозили викрадене.

П’ятьох учасників злочинної групи, включаючи організатора, затримано безпосередньо після вчинення чергового злочину в Дніпропетровській області. Суд обрав їм запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. 

За процесуального керівництва Офісу генерального прокурора всім сімом фігурантам угруповання повідомлено про підозру за пошкодження об’єктів магістральних нафтопродуктопроводів (ч. 3 ст. 292 Кримінального Кодексу України).

Їм загрожує до дванадцяти років позбавлення волі.