Поліцейські та рятувальники Полтавщини попереджують громадян про відповідальність за підпали

На Полтавщині поліцейські та рятувальники активізували спільну роботу щодо інформування населення про посилену відповідальність за випалювання сухої рослинності. Такі заходи обґрунтовані кількістю збільшення пожеж на відкритих територіях в Полтавській області.

Лише протягом 4 березня на території Полтавщини сталося 8 пожеж на відкритій території, внаслідок яких знищено близько 6 га сухої рослинності та сміття, а також одну господарчу споруду. Цього ж дня у селі М’якеньківка Полтавського району внаслідок пожежі на відкритій території отримала опіки місцева жінка 1941 року народження, яка намагалася самотужки загасити вогонь і втратила свідомість. На щастя, вогнеборці прибули вчасно та ліквідували усі займання й  запобігли знищенню полум’ям житлового будинку та господарчої споруди. А жінку з опіками госпіталізовано до медичного закладу, де їй надається кваліфікована допомога лікарів. Причини та обставин події з’ясовує поліцейський офіцер Решетилівської громади Полтавського районного управління поліції.

Нагадуємо громадянам, що спалювати сухе листя або стерню під час війни заборонено. Адже протиправними діями вони шкодять не тільки своєму здоров’ю, а й створюють загрозу екологічній та національній безпеці в регіоні.

Пам’ятайте, що за самовільне спалювання рослинності або її залишків передбачена як адміністративна, так і кримінальна відповідальність.

Так, відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративне правопорушення, за самовільне випалювання сухої рослинності для громадян передбачений штраф від 3060 до 6120 гривень; для посадових осіб – від 15300 до 21 420 гривень.

Відповідно до статті 152 Кодексу України про адміністративне правопорушення, за порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів на громадян передбачений штраф на громадян від 340 гривень до 1360 гривень, і на посадових осіб та громадян – суб’єктів підприємницької діяльності – від 850 до 1700 гривень. 

Важливо: спалювання всіх видів відходів на прибудинкових територіях та домоволодіннях і в сміттєзбірниках забороняється. 

За знищення чи пошкодження вогнем лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення суд (відповідно до статті 245 Кримінального кодексу України) може призначити штраф від 91 800 до 153 тисяч гривень або до 5 років обмеження чи позбавлення волі. 

А за пожежу (навіть, через необережність), що призвела до загибелі людей, масового знищення тварин чи інших тяжких наслідків, кримінальний закон передбачає від 5 до 10 років ув’язнення.