Поклала дитину в сумку – подробиці про жінку, яка підкинула немовля в Кременчуці

Дитина, яку минулого тижня підкинули до приймального відділення перинатального центру Кременчука, народилася здоровою і доношеною, але з недостатньою вагою.

Дещо вказує на те, що у матері немовляти це були не перши пологи, розповів Gazeta.ua директор Кременчуцького перинатального центру ІІ рівня, лікар акушер вищої категорії Радомир Сербін.

Немовля підкинули до дверей приймального відділення Кременчуцького перинатального центру близько 22:30 у четвер 28 січня. Хтось подзвонив у двері, а коли медпрацівники відчинили, то побачили на порозі спортивну сумку, в якій лежала сповита в пелюшки новонароджена дівчинка. І записка з повідомленням, що дитину звуть Мішель, мати народила її вдома 27 січня. А також – вибачення від матері та прохання попіклуватися про дитину.

“У жінки, яка народжувала, це, схоже, не перші пологи. Явно є досвід з дітьми – дитина нормально вдягнута, доглянута, пуповина правильно оброблена. Доношена, стан здоров’я задовільний. Вага при народженні 2050 г. Хоча це нижче норми – яка для доношеної дитини складає 2500 г. Буває, що невелика вага пов’язана з хронічними хворобами матері або її недостатнім харчуванням”, – розповів Радомир Анатолійович.

І додав, що неонатологи оцінили вік дитини більше, ніж вказаний у записці – за оцінками фахівців, дівчинці 2-3 доби. Водночас лікар зауважив, що у медиків замало даних, щоб однозначно це стверджувати.

Матір розшукує поліція

Медики одразу викликали слідчо-оперативну групу. Правоохоронці взяли на експертизу сумку і записку. Поліція шукає матір.

“Ювенальні поліцейські та поліція Кременчука долучилися в допомогу Службі у справах дітей, яка займається цією справою. Кримінальної відповідальності за такий вчинок немає. Жінка не залишила дитину в небезпеці, передала до медичного закладу. Встановлюємо матір, щоб дізнатися, чому вчинила саме так”, – сказала в коментарі Gazeta.ua речниця Кременчуцького відділу поліції Анна Васенко.

Якщо пошуки будуть безуспішними, дитину зареєструють за рішенням органу опіки та піклування, як від невідомих батьків.

“Отримає статус дитини, позбавленої батьківського піклування. Буде поставлена на облік, як така, що має право бути всиновленою. Відповідним органом опіки відбуватиметься підбір кандидатів. Дитина однозначно буде всиновлена. Тобто, вона навряд буде вихованкою дитбудинку. Тому що сімейне виховання в пріоритеті. Служби роблять все можливе, щоб дитина якнайшвидше була усиновлена. Зараз є кандидати – громадяни України, які хочуть виховувати дітей. З огляду на вік дитини, це питання буде вирішуватися першочергово, – каже начальниця Служби у справах дітей Крюківської районної адміністрації Кременчуцької міської ради Наталія Тупало.

Маленькою Мішель опікується медперсонал

Поки що маленькою Мішель опікується медичний персонал перинатального центру. Небайдужі громадяни звертаються до закладу з питаннями, чи потрібна немовляті допомога. Медики кажуть: є все необхідне.

“Дитина не потребує лікування, лише догляду. Нас питають, чи щось потрібно для дитини. Зараз потреб ніяких немає – немовля усім забезпечене. Є харчування, підгузки, одяг. Її годують спеціальними молочними сумішами”, – зазначив директор перинатального центру.

Коли дівчинці виповниться місяць, її переведуть у дитячу лікарню. Там вона перебуватиме, поки оформлюватимуться документи. Дитину офіційно зареєструють, дадуть ім’я, по батькові та прізвище, а також статус. Тоді оформлять на перебування до будинку маляти. І буде вирішуватися питання на влаштування в родину, пояснила керівниця Служби у справах дітей.

Кременчук оперативний також повідомляв, що проти жінки, яка народила мертву дитину, можуть порушити кримінальну справу.