Після обшуків у Кременчуці стало відомо про викриття двох посадовців за вимагання хабаря

21 липня поліція та СБУ провели обшуки на території Кременчуцького відділу МСЕК, який орендовано у приміщенні лікарні «Придніпровська».

Сьогодні ж сайт обласного управління поліції повідомив, що працівники слідчого управління поліції Полтавщини у взаємодії зі співробітниками регіонального управління Служби безпеки України, під процесуальним керівництвом Прокуратури Полтавської області викрили двох керівників однієї з медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) та лікарсько-профілактичного закладу регіону, причетних до спроби оформлення за хабар інвалідності з дитинства.

За попередніми даними слідства, посадовці через посередника вимагали гроші у сумі 1,2 тисяч американських доларів від місцевого жителя, який намагався оформити документи у зв’язку із втратою працездатності. 

Правоохоронці затримали посередника відповідно до ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України після одержання частини хабара.

Артем Родигін, заступник начальника поліції Полтавщини, повідомив:

«Слідчими проведено ряд обшуків за адресами проживання та здійснення злочинної діяльності фігурантів у кримінальному провадженні. Під час слідчих дій правоохоронці виявили документацію на інших громадян, з яких, ймовірно, також вимагали гроші за отримання групи інвалідності».

Затриманому планується повідомити про підозру за ч. 5 ст. 27 ч. 3 ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу України.
Тривають слідчі дії для притягнення до відповідальності інших винних осіб.

У разі доведення провини фігурантам загрожує позбавлення волі на строк до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна. 

Разом з тим, із сайту обласної прокуратури відомо, що затриманий посередник – мешканець Полтави.