Підвищення рівня води в Кременчуцькому водосховищі може зруйнувати новозбудовану дамбу

Торік розпочали укріплення берега Кременчуцького водосховища в межах Полтавщини. Захисна дамба розрахована на конкретний рівень води й може зруйнуватися в разі його перевищення, повідомляє ЗМІСТ.

Нині в Дніпрі фіксують зростання рівня внаслідок пропуску води через каскад водосховищ. У верхній частині Кременчуцького водосховища можливі різкі коливання рівнів води з затопленням заплав на Черкащині 18-23 квітня. Про це повідомили в Українському гідрометеорологічному центрі 18 квітня.  

Днями через стрімке зростання рівня води на Кременчуцькому водосховищі обстежували стан берегової лінії. Комісія оглянула раніше закріплену ділянку берега в районі села Мозоліївка та територію, де цьогоріч планують продовжити роботи. Про це повідомили в Регіональному офісі водних ресурсів у Полтавській області 18 квітня.

Проєктну документацію, за якою будують захисну дамбу в Мозоліївці, розробляли з умовою нормального підпертого рівня води у водосховищі в межах 81 мБС. Це враховує вплив нагону вітрових хвиль та інших факторів, визначених будівельними нормами й правилами.

Зростання рівня Кременчуцького водосховища до відмітки 81,35 мБС може призвести до руйнування збудованої дамби, а також подальшого розмивання берегової лінії водосховища та підтоплення населених пунктів.

Минулими роками підвищення рівня води до відміток 81,30-81,40 мБС ставало причиною підтоплення території Градизької громади, зокрема рибоприймального пункту. У 2022-2023 роках затопило дороги кількох вулиць у Градизьку й частково зруйнувалися плити кріплення Оболонської захисної дамби. Також підтопило земельні ділянки та приватні будинки в Кагамлику та Шушвалівці.