Перший випадок “Дельти” виявили у Кременчуцькому районі

Кременчук оперативний повідомляв про те, що на Полтавщині виявили першого піцієнта зі штамом “Дельта” коронавірусу. Стало відомо, що пацієнткою є жінка з Градизька.

Перша людина на Полтавщині, яка захворіла на коронавірус штаму «Дельта», – у селищі Градизьк Кременчуцького району. Від кого заразилася жінка, поки не відомо, – повідомив Суспільному завідувач відділення обласного лабцентру Андрій Байбарза.

Новий для Полтавщини штам виявили у київському Інституті молекулярної біології Національної академії наук, куди вибірково надсилали проби хворих із коронавірусом. Результат дослідження отримали 4 серпня.

“Ми при цьому нашому розслідуванні зв’язків з іншими країнами цього хворого не виявили. Зараження, цілком імовірно, могло статися на території Полтавської області. Штам «Дельта» у нас перший. Він начебто є більш заразним, тобто більше людей хворіють і заражаються від хворих. І спостерігається більш інтенсивна передача захворювання”, – говорить Андрій Байбарза.

Жінка, яка захворіла на коронавірус штаму «Дельта», нині одужала. Перебіг хвороби був легким, вона лікувалася удома, каже Андрій Байбарза.